Dlaczego automatyzacja jest przyszłością branży druku?
24 sty 2023 12:55

Automatyzacja branży poligraficznej jest nieunikniona. Sposobem na poradzenie sobie z liczbą prac krótkoseryjnych i późniejszym zmniejszeniem kosztów oraz rosnącą luką w umiejętnościach jest wzrastający poziom automatyzacji.

Doszliśmy do punktu, w którym nie dostarczamy już naszym klientom maszyn; dostarczamy rozwiązania. Klienci przechodzą na niskonakładowy druk cyfrowy i proszą nas, abyśmy pomogli im sobie z tym poradzić.

Zautomatyzowane firmy inwestują w oprogramowanie

Oferowane przez Riset urządzenia dostarczamy z oprogramowaniem, które w pełni integruje się z wiodącymi programami: Adobe® Illustrator® oraz CorelDRAW®. Podczas tworzenia projektów programy automatycznie przypisują kod kreskowy lub QR do każdego projektu, jednocześnie automatycznie zapisując plik w bibliotece zadań. Nowoczesne drukarnie mogą pracować niemal zdalnie, a to za sprawą programów takich jak: ColorCut Pro od Intec, Intellicut Global od Uchidy oraz Cutting Master od Graphtec.

Automatyczny system podawania

System automatycznego podawania służy do automatycznego dostarczania materiałów do procesu obróbczego. Pierwszym elementem systemu są zautomatyzowane podajniki. Dzięki identyfikacji zadań za pomocą kodu QR można układać nawet mieszane partie, co zapewnia bezobsługową pracę. Każdy arkusz jest następnie automatycznie ładowany na podciśnieniowe, pneumatyczne taśmy.

Intec Printing Solutions w swoich ploterach stosuje pneumatyczny system podawania oraz system separacji materiałów za pomocą dyszy powietrznych. Otrzymujesz pełną kontrolę potrzebną dla różnych gramatur i typów używanych mediów. Podajniki ploterów mieszczą odpowiednio do 2000 ark. dla Pro9000 oraz do 900 ark. dla SC5000.

Natomiast Uchida w swoich finiszerach AeroCut X korzysta z opatentowanego „potrójnie zasysającego mechanizmu podawania”, który zdecydowanie zmniejsza ryzyko błędnego podawania, dlatego zapobiega zacięciom i zwiększa wydajność produkcji.

Automatyzujemy Twój biznes

Automatyzacja pozwala na optymalną kontrolę procesu, co prowadzi do oszczędności czasu, eliminacji odpadów oraz wyższej jakości dzięki eliminacji błędów ludzkich. W Riset Polska jesteśmy przekonani, że poligrafia ma przed sobą dobry okres. I to właśnie dzięki technologii – to w niej upatrujemy szansę na rozwój branży w najbliższych latach. 

W dniach 1-3 lutego odbywają się Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku RemaDays Warsaw, podczas których zaprezentujemy kilkanaście urządzeń: drukarki komercyjne od OKI, plotery tnące od Intec, rolową wycinarkę etykiet od Graphtec oraz finiszery od Uchida. Czekamy na Was na stanowisku F2.14, aby porozmawiać o tym, jak automatyzacja może przenieść Wasz biznes na wyższy poziom.

Artykuł sponsorowany