Dni Otwarte firm Avargraf i APR Solutions 
18 paź 2017 12:00

Podczas Dni Otwartych, które odbędą się w dniach 25-27 października br. w Warszawie, firma Avargraf – która jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce włoskiego producenta APR Solutions SRL – zaprezentuje w swojej siedzibie maszyny o wysokim poziomie zaawansowania technologicznego. 

Wśród prezentowanych podczas Dni Otwartych urządzeń znajdą się składarko-sklejarka do pudełek liniowych Box Plus-1 z automatycznym podajnikiem Plus i stołem automatycznego zbierania na wykładaniu oraz Athos Plus – maszyna do automatycznego nakładania każdego rodzaju taśmy dwustronnej na różne podłoża, wyposażona w automatyczny podajnik Plus i dwa aplikatory taśmy. 

Prezentowana składarko-sklejarka Box Plus-1 to maszyna pracująca w formacie 720x1020 mm, przeznaczona do składania i sklejania pudełek liniowych, teczek na dokumenty, kopert, pudełek na DVD, insertowania kart, próbek i nakładania taśmy dwustronnej na plakaty czy banery. 

Maszyny typu Box budowane są w kilku wersjach i znajdują zastosowanie w produkcji pudełek, kopert kurierskich, kopert na płyty DVD z jedną lub dwiema kieszeniami, kopert np. na dokumentację medyczną o specjalnych formatach. Po doposażeniu w aplikatory RAP i RAP STRIP maszyny mogą być użyte do nakładania taśmy klejącej dwustronnej lub taśmy zrywającej Tear Tape. 

Maks. format wejściowy 720x1020 mm i gramatura od 150 do 400 g/m2 pozwalają na bardzo różnorodną produkcję. Maszyny pracują z prędkością mechaniczną do 120 m/min. Składają się z systemu automatycznego podawania, zespołu niezależnych taśm prowadzących, na których można zainstalować dysze do klejenia oraz aplikator taśmy dwustronnej, a także z systemu falcowania za pomocą specjalnych prowadnic. Kolejne istotne elementy wyposażenia to narzędzia składające wraz z kołowymi urządzeniami „Bruco” o regulowanym docisku i system automatycznego zbierania na wykładaniu. Maszyny typu Box są sterowane przez PLC z 7-calowego ekranu dotykowego, a ruchomy elektropneumatyczny system Tripper Plate umożliwia złamywanie prostopadłe. Istnieje możliwość zainstalowania jednego lub dwóch aplikatorów taśmy dwustronnej RAP, aplikatora taśmy zrywającej RAP STRIP, insertera do automatycznego wrzucania dodatkowych produktów reklamowych, modułu Vertigo obracającego produkt o 90° oraz systemu 3D, służącego do przekształcania dwuwymiarowego zginania na trójwymiarowe, co pozwala na realizację np. teczek na dokumenty, kopert i innych tego typu produktów o znacznie powiększonej pojemności.

W czasie Dni Otwartych będzie również prezentowana maszyna Athos Plus przeznaczona do nakładania taśmy dwustronnej, akrylowej, piankowej, transferowej, z PVC oraz taśmy zrywającej na każdy rodzaj papieru, kartonu i tektury falistej. Format 

prezentowanej maszyny to 800x1000 mm. Athos Plus jest maszyną opracowaną do nakładania taśmy dwustronnej oraz zrywającej w sposób zupełnie automatyczny dzięki podciśnieniowemu podajnikowi Plus. Maszyna jest wyposażona także w podajnik ręczny, który pozwala na pracę z papierem o niskiej gramaturze od  80 g/m2; opcjonalnie można ją przedłużyć o stół automatycznego zbierania produktu. Prezentowana maszyna jest dostarczana z dwoma różnymi rodzajami podajników, aby w każdej chwili móc wybrać najlepszy rodzaj podawania. Są to podajnik ręczny, nadający się do pracy z materiałami o niskiej gramaturze, skomplikowanymi wykrojami, materiałami mogącymi wytwarzać pola elektromagnetyczne, a także z małymi nakładami produktów wytwarzanych ręcznie oraz podajnik Plus, ciągły automatyczny podajnik podciśnieniowy, który zwiększa wydajność sprawiając, że produkcja jest bardziej ekonomiczna.

Prezentowana podczas Dni Otwartych maszyna należy do grupy produktów Athos, które są budowane w różnych wersjach formatowych z podawaniem ręcznym i automatycznym, z zastosowaniem jednego lub więcej aplikatorów RAP zainstalowanych na taśmie transportowej. Maszyny sterowane są systemem PLC z ekranu dotykowego oraz wyposażone w różne rodzaje wykładania, a także zbierania produktu, dzięki któremu arkusze łatwo się wyrównują. Zastosowanie to: produkcja plakatów, kopert, pocztówek, teczek, metek, ramek do zdjęć, pudełek z polipropylenu lub zamykanych na taśmę dwustronną, kalendarzy, teczek reklamowych, pudełek z tektury falistej, 

katalogów z próbkami tkanin oraz wielu innych. Maszyny pracują na papierze o gramaturze w zakresie 80-800 g/m2, a także tekturze falistej o fali A, B, C, E, F, N, EB, EF oraz na PVC, plastiku, akrylu i drewnie o grubościach od 1 do 10 mm. Maksymalna prędkość tych urządzeń wynosi 70 m/min. 

Prezentowane podczas Dni Otwartych maszyny są oferowane w atrakcyjnych konfiguracjach umożliwiających dalszą rozbudowę pod indywidualne potrzeby klienta. APR Solutions ma ambicje, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom rynkowym w zakresie produktów, które mogą być realizowane na budowanych maszynach, odpowiadając na wymagania klientów. 

W celu rejestracji na Dni Otwarte należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie firmy Avargraf lub bezpośredno skontaktować się z firmą. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Avargraf

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>