Druk cyfrowy w standardach offsetowych 
22 mar 2019 13:31

Specjalizująca się w produkcji cyfrowej drukarnia Totem.com.pl podjęła decyzję o zakupie kolejnego systemu drukującego. Będzie to drugie – po zakupionym w 2018 roku Screen Truepress Jet520HD – urządzenie marki Screen działające w parku maszynowym tej drukarni. System będzie używany przede wszystkim do druku kolorowego na podłożach powlekanych oraz jako wsparcie dla wymagających zleceń druku monochromatycznego.

Początkowo inwestowaliśmy w technologię Screen poszukując najwyższej jakości systemów atramentowych, które zaspokoją rosnące zapotrzebowanie na druk książek – mówi Michał Rejnowski, dyrektor generalny Totem.com.pl i dodaje: Praktyczne możliwości maszyny Jet520HD Truepress przekroczyły nasze oczekiwania. Obserwując stale rosnący popyt rynkowy, podjęliśmy decyzję o zainwestowaniu w kolejne urządzenie z tej serii.

Zakup drugiego systemu oznacza, że ​​będziemy gotowi zaspokoić rosnący popyt dzięki krótkim terminom realizacji, tak pożądanym przez klientów. Przyzwyczajeni do produkcji offsetowej odbiorcy oczekują od nas podobnych standardów, a dzięki nowemu systemowi będziemy w stanie sprostać takim wymaganiom.

Jolanta Kurowiak, prezes firmy Reprograf SA będącej polskim dystrybutorem Screen, mówi: Nie byliśmy zaskoczeni, gdy Totem.com.pl zwrócił się do nas z zamiarem zakupu maszyny Screen Truepress Jet520HD+. Korzyści z pierwszej instalacji były oczywiste, a my z przyjemnością kontynuujemy owocną współpracę.

Informacja ta potwierdza niedawne doniesienia na temat sprzedaży 100 urządzeń Screen Truepress Jet520HD i Truepress Jet520HD+. Truepress Jet520HD+ ze zintegrowanym systemem suszenia NIR Dryer to wysokowydajne urządzenie do druku atramentowego zapewniające druk w rozdzielczości rzeczywistej 1200 dpi i opcję precyzyjnego sterowania wielkością kropli. System jest w pełni zintegrowany z oprogramowaniem Screen EQUIOS, umożliwiającym impozycję i spójne zarządzanie kolorami na różnych urządzeniach wyjściowych z poziomu tego samego interfejsu użytkownika, co wydaje się kluczowe dla wielu nabywców.

Nowo pozyskane rozwiązanie jest przełomowym zakupem dla naszej firmy, świadczy też o niesłabnącym zaufaniu do cyfrowego druku książek. System będzie wykorzystywany przede wszystkim na potrzeby druku kolorowego na podłożach powlekanych oraz jako wsparcie dla wymagających zleceń druku monochromatycznego. Nasz związek z marką Screen odnosi coraz większe sukcesy, a ostatni zakup jest tego doskonałym dowodem – podsumowuje Michał Rejnowski.

Na podstawie materiałów firmy Screen opracowała BZ

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>