Druk przemysłowy w wielkim formacie
26 kwi 2019 08:45

Firma Color Laboratory MD specjalizuje się  w dostarczaniu wysokowydajnych drukarek wielkoformatowych marki Flora na rynek poligraficzny. Swoją ofertę pokaże w tym roku na targach FESPA w Monachium na stoisku F80 w hali B5 wspólnie z Shenzhen Runtianzhi Digital Equipment Co., Ltd, producentem drukarek marki Flora i jednocześnie największym producentem drukarek cyfrowych w Chinach.

Flora XTRA5000 UV LED to nowoczesne rozwiązanie w druku przemysłowym na materiałach elastycznych o szerokości do 5 metrów, gdzie liczą się precyzyjna jakość oraz wytrzymałość sprzętu przy dużych prędkościach i długiej nieprzerwanej pracy. Na tej maszynie możemy drukować również z wykorzystaniem atramentu białego. Dzisiejsza technologia, a także nasza wiedza oraz doświadczenie pozwalają również bardzo wymagającym klientom na wykorzystanie opcjonalnej funkcji druku wybiórczego lakierem. Istnieje możliwość rozszerzenia kolorystyki o dodatkowe kolory Light Cyan i Light Magenta i utrwalanie za pomocą światła UV, które umożliwia natychmiastowy nawój na role. Pierwsza instalacja miała miejsce w Poznaniu, w firmie Eye Design.

Na targach FESPA 2019 będzie można zobaczyć więcej drukarek wielkoformatowych. Dla niezwykle wymagających klientów mamy zaszczyt zaprezentować hybrydową drukarkę Flora XTRA3300H UV LED z możliwością zadruku zarówno sztywnych, jak i elastycznych mediów do szerokości 330 cm oraz 51 mm grubości. 

Top nowością dla klientów z branży będzie prezentacja nowej Flory XTRA3220 LED, która zalicza się do klasy drukarek przemysłowych, drukujących z bardzo wysoką jakością w prędkości ponad 200 m2/h. Konfiguracja maszyny pozwala na zainstalowanie nawet do 18 głowic Konica Minolta najnowszej generacji. Żeby uzyskać tak imponującą prędkość drukowania, maszyna ta drukuje po szerokości stołu 320 cm lub w jej mniejszej wersji 254 cm, co zwiększa efektywność pracy maszyny. Na targach zaprezentujemy tę maszynę w konfiguracji CMYK+Biały+Lakier.

Niewątpliwie modele drukarek marki Flora: XTRA5000 UV LED, XTRA3300H UV LED oraz XTRA3220 LED to drukarki wielkoformatowe, które spełniają wymagania druku przemysłowego.

Aby sprostać oczekiwaniom wszystkich naszych klientów, na targach w Monachium zaprezentujemy również drukarkę hybrydową Flora XTRA2000H UV LED z możliwością zadruku sztywnych i elastycznych mediów do szerokości 200 cm oraz 51 mm grubości, a także najnowszy dodatek w rodzinie drukarek Flory – XTRA1800RUV. Ten ostatni model odpowiadać będzie klientom, którzy cenią sobie maksymalny zadruk elastycznych mediów do 180 cm z dużą rozdzielczością do 1452x1440 dpi oraz z możliwością druku kolor-biały-kolor-lakier. Specjalny lakier służący do uszlachetnień druków można też zastosować do wszystkich drukarek UV marki Flora.

Color Laboratory MD jest również wyłącznym dystrybutorem atramentów KAO Chimigraf. Tusze tej firmy wyróżniają się bardzo wysoką stabilnością, skróconym czasem utrwalenia, a także charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością na różnych podłożach. Atramenty KAO Chimigraf uważane są za jedne z najlepszych na rynku, co potwierdzają zdobyte nagrody (OOH Magazine Złoty Medal 2017 „Chimigraf Energy LED”, brązowy medal na RemaDays 2019 „Chimigraf Cyclone”).

KAO Chimigraf posiada również bogatą ofertę dla niemalże wszystkich dostępnych na rynku drukarek solwentowych: hard/mild/eco solwentowych, sublimacyjnych oraz oczywiście UV/UV LED.

Firma Color Laboratory MD zapewnia profesjonalną obsługę z zakresu wsparcia serwisowego. Dba o to wykwalifikowana kadra inżynierska, która zawsze sprosta wszelkim oczekiwaniom i problemom technicznym. Wieloletnie doświadczenie, zaangażowanie i szkolenia naszych serwisantów udokumentowane licznymi certyfikatami w zakresie urządzeń wielkoformatowych wyróżniają nas spośród innych firm. W zależności od wymagań klienta oferujemy przystępne ceny oraz nowoczesne rozwiązania świadczonych przez nas usług.

Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć najnowsze rozwiązania marki Flora odwiedzając wspólne stoisko (hala B5, stoisko F80) firm Color Laboratory MD i największego producenta drukarek cyfrowych w Chinach – Shenzhen Runtianzhi Digital Equipment Co., Ltd.

Artykuł sponsorowany

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas tegorocznych targów Fespa 

FESPA 2019  I  14-17 maja  I  Monachium  I  stoisko F80  I  hala B5

https://color-laboratory.com