Drukuj swe zyski
27 sie 2018 08:27

Podczas targów IGAS Japan 2018 firma HP Indigo zaprezentowała dostawcom usług druku nowe metody na to, by mogli rozwijać swoją działalność opartą na technologiach cyfrowych i wprowadzać w życie koncepcję Przemysłu 4.0, umożliwiając im codzienne wykonywanie tysięcy zadań drukowania. 

Jak zapowiada firma, nowe osiągnięcia zwiększają wartość, jakość i automatyczną produkcję druku cyfrowego. 

Dostrzegamy ogromną dynamikę wśród klientów, z już ponad 800 egzemplarzami maszyn w formacie B2 zainstalowanymi na całym świecie. Nasi klienci konsekwentnie się rozwijają i osiągają lepsze wyniki niż rynek – powiedział Alon Bar-Shany, dyrektor generalny HP Indigo, HP Inc. – Mówiąc wprost, klienci HP Indigo drukują zyski dzięki wysokowydajnym aplikacjom oraz automatyzują produkcję wydruków za pomocą PrintOS i innych rozwiązań HP Indigo. Z dumą ogłaszamy i wdrażamy nowe innowacje na obu tych frontach, kontynuując nasz udział w rozwoju biznesu naszych klientów.

Ponieważ komercyjny rynek druku doświadcza coraz większego utowarowienia, wysokojakościowe aplikacje o wysokiej marży są coraz ważniejsze dla dostawców usług druku. W Tokio firma HP Indigo zaprezentowała kilka innowacji w tym obszarze.

HP Indigo HDFM screen

Jak zapowiedziała firma, maszyna cyfrowa HP Indigo 12000HD wyznacza nowy standard w jakości druku. Teraz maszyna oferuje również nową technologię rastrowania HP Indigo FM. Tryb HP Indigo HDFM umieszcza kropki atramentu w rozkładzie losowym, zwięk-szając dokładność umieszczania atramentu i eliminując pojawianie się wzorów rozetowych oraz mory. Rezultatem jest zwiększona ostrość w bardzo szczegółowych obrazach i aplikacjach tekstowych półtonów. Każda drukarka HP Indigo 12000HD może generować korzyści płynące z nowego trybu drukowania, szczególnie w przypadku fotografii profesjonalnej i ślubnej, a także wszelkich komercyjnych aplikacji z tekstem graficznym takich jak broszury, plakaty, zaproszenia i inne.

 

Silver ElectroInk dla druku komercyjnego

Swój debiut na targach IGAS miał atrament HP Indigo ElectroInk Silver przeznaczony do druku komercyjnego na maszynie HP Indigo 7900 Digital. Nowy atrament pozwala na jednoprzebiegowe drukowanie srebrnych aplikacji, a także szerokiej gamy metalicznych kolorów na standardowych papierach, co pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na metalowe podłoża i zwiększa możliwości biznesowe o dużej wartości. 

 

HP SmartStream Collage

Firma HP zapowiedziała także HP SmartStream, nową technologię druku zmiennych danych. Po ogromnym sukcesie technologii HP SmartStream Mosaic, zautomatyzowany HP SmartStream Collage oferuje nowy zwrot w tej dziedzinie poprzez losowe manipulowanie elementami w celu uzyskania nieograniczonego wpływu na wygląd marki, w tym na logotypy i symbole, tworząc nowe efekty projektowe dla różnych produktów komercyjnych, opakowaniowych i specjalistycznych.

Ochrona marki

Nowością są również wyrafinowane rozwiązania w zakresie ochrony marki, w tym nowe atramenty HP Indigo ElectroInks UV w kolorach żółtym i niebieskim oraz inne rozwiązania w zakresie przeciwdziałania podrabianiu, śledzenia, a także kontroli procesu. Te i inne innowacje są możliwe dzięki nowym wersjom oprogramowania oferowanym klientom serii maszyn HP Indigo 10000 i 7000.

Przemysł 4.0

Firma zaprezentowała różnorodne rozwiązania, które pomagają klientom HP Indigo wprowadzić w życie koncepcje Przemysłu 4.0. Z myślą o automatyzacji cyfrowej zarówno maszyny, jak i środowiska produkcji druku będą optymalizowane dzięki nowym rozwiązaniom, które zaspokoją rosnącą potrzebę drukowania i wysyłania tysięcy różnych zleceń każdego dnia przy szybkim czasie realizacji.

PrintOS Print Beat daje klientom online dostęp do statystyk flot w wielu zakładach, ulepszony automatyczny Automatic Alert Agent (AAA) służy do wykrywania błędów jakości wydruku w czasie rzeczywistym, a Optimizer to narzędzie do zarządzania produkcją zarządzające kolejką drukowania i umożliwiające sprawdzanie równolegle z drukowaniem ciągłym.

Nowe aplikacje oparte na chmurze HP PrintOS, upraszczające i automatyzujące procesy drukowania, wyróżnione na targach IGAS to:

– PrintOS Marketplace, oferujący różne narzędzia do drukowania w chmurze od HP i partnerów, zintegrowane z platformą HP PrintOS. Drukarnie mają dostęp do tej internetowej platformy społecznościowej, aby dzielić się wiedzą, identyfikować możliwości rozwoju i różnicowania oraz automatyzować procesy produkcyjne.

– PrintOS Jobs, umożliwiające menedżerom ds. produkcji podejmowanie świadomych i elastycznych decyzji dotyczących produkcji.

– PrintOS Color Beat, w pełni zautomatyzowane narzędzie do weryfikacji i monitorowania kolorów, które nieustannie poprawia jakość druku, aby pomóc klientom uzyskać przewagę nad konkurencją.

– PrintOS OEE wykorzystuje standardową dla całej branży metodologię OEE (Overall Equipment Effectiveness) w celu zwiększenia produktywności maszyny, podkreślając możliwości operacyjne związane z wydajnością, dostępnością i jakością druku maszyn HP Indigo.

– PrintOS Site Flow, kompleksowe rozwiązanie do zarządzania produkcją dużych zamówień, umożliwiające klientom produkowanie dziennie setek i tysięcy opłacalnych zleceń o małym nakładzie dzięki uproszczeniu i automatyzacji składania zamówień, przygotowalni, zarządzania halą produkcyjną oraz wysyłką.

Na podstawie materiałów firmy HP Inc. opracowała AP

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>