Durst Tech Days 2018
22 cze 2018 12:37

Firma Durst, jeden z pionierów na rynku druku inkjetowego i producent zaawansowanych technologii cyfrowych w zakresie druku i produkcji, zaprezentowała najnowsze osiągnięcia technologiczne z dziedzin druku wielkoformatowego, usług i oprogramowania podczas dni otwartych Durst Tech Days, które odbyły się w dniach 18-19 maja br. 

W ciągu dwóch dni otwartych w siedzibie głównej Durst w Brixen we Włoszech oraz w drugim zakładzie produkcyjnym w Lienz w Austrii goście zostali poinformowani, że sprzedaż nowej, wielokrotnie nagradzanej technologii – platformy P5 – rozwija się tak szybko, że czas dostawy wynosi teraz do 10 tygodni. 

Na Durst Tech Days w Brixen skupiono się na systemach drukowania z roli na rolę, oprogramowaniu i koncepcjach konserwacji profilaktycznej; z kolei w Lienz odbyły się demonstracje technologii druku flatbed Durst P5 i Durst Water Technology. 

Zaprezentowane zostały m.in.: 

– szeroki asortyment wielkoformatowych systemów drukujących z roli na rolę z 3- i 5-metrowymi systemami drukującymi z technologią utwardzania UV LED i nowym atramentem UV LED. Nowym modelem wykorzystującym tę technologię będzie system Durst Rho 512R LED;

– Rhotex 325 – system do druku na tekstyliach i sublimacji o produktywności zwiększonej o 40 proc.;

– najnowsze oprogramowanie Durst Analytics oferujące prewencyjną konserwację i obsługę poprzez zdalny monitoring najważniejszych parametrów maszyny; 

– ważne aktualizacje w technologii wodnej – po raz pierwszy zaprezentowanej 2 lata temu – w systemie Durst WT 250, teraz dostępne także dla produkcji przemysłowej w druku flatbed; 

– strategia dla oddziału usług Durst Professional Services Division, jak również aktualizacje workflow i nowe informacje dotyczące atramentów.

Podczas dni otwartych firma potwierdziła także, że zaprezentuje nowych członków rodziny technologii P5 i inne innowacje podczas październikowych targów SGIA 2018, które odbęda się w Las Vegas.

Na podstawie informacji firmy Durst opracowała AP