Efekty dekoracyjne i kolory metaliczne
24 kwi 2017 08:28

Seria Ricoh Pro L4100 jest pierwszym systemem lateksowym, który otrzymał globalną certyfikację Color-Logic. Nowe możliwości wynikające z partnerstwa technologicznego Ricoh i Color-Logic zostaną zaprezentowane na targach Fespa 2017, podobnie jak szerokie portfolio rozwiązań sprzętowych i oprogramowania.

System Ricoh Pro L4100 w połączeniu z oprogramowaniem ColorGATE Productionserver uzyskał certyfikację Color-Logic – producenta rozwiązania „Process Metallic Color System” dla druku metalizowanego. Color-Logic oferuje najbardziej zaawansowane technologicznie na świecie narzędzia, umożliwiające w sposób pełny, klarowny i logiczny zarządzanie barwą, co stanowi kluczowy czynnik w całym procesie technologiczno-produkcyjnym w przemyśle poligraficznym. Pozwala uzyskać efekt dekoracyjny dzięki wykorzystaniu dostępnego oprogramowania do zarządzania przepływem prac, dając wyjątkowe efekty bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu. 

System Ricoh Pro L4100 sprawdził się świetnie w tworzeniu wszystkich efektów dekoracyjnych Color-Logic i odwzorowaniu 250 metalicznych kolorów – mówi Richard Ainge, chief technology officer Color-Logic. 

Serię Pro L4100 wyróżniają wysoka prędkość druku, niska temperatura utrwalania oraz możliwość drukowania na szerokiej gamie mediów (od folii samoprzylepnych i transparentnych, przez papiery, winyle i tekstylia, po różne materiały wykorzystywane do POS/POP). Urządzenia pracują na materiałach o szerokości od 210 mm do 1,6 m. Wyposażono je w innowacyjną generację głowic piezoelektrycznych Ricoh GEN5 wykorzystujących technologię multidrop jetting. Dzięki zastosowaniu dodatkowych atramentów gamut barwny drukowanej grafiki osiąga poziom do 93 proc. całej kolorystyki Pantone. Plotery te są również doskonałym rozwiązaniem do szybkiego druku etykiet na żądanie. Wysoka prędkość drukowania oraz odpowiednio zaprojektowany układ suszący sprawiają, że wydruki są natychmiast gotowe do laminowania i cięcia bez procesu dodatkowego suszenia.

Ricoh na targach Fespa 2017

Oprócz nowych możliwości wynikających z partnerstwa technologicznego Ricoh i Color-Logic na stoisku firmy na targach Fespa 2017 będzie można zobaczyć plotery z serii PRO L 4160 – drukujące atramentem lateksowym z certyfikatami GreenGuard, wielofunkcyjne szerokoformatowe urządzenia drukujące dla branży CAD i GIS – MPC W22001SP czy też rozwiązania do bezpośredniego druku na tekstyliach AnaJet. 

W strefie Ricoh, po raz pierwszy w Europie, zostanie również zademonstrowane hybrydowe urządzenie EFI VUTEK H1625 LED UV flatbed z systemem do druku roll to roll. To rozwiązanie pozwala na realizację wydruków do szerokości 1,65 metra. Maszyna drukuje kolorami CMYK i białym. Dzięki technologii zmiennej kropli zastosowanej w głowicach można uzyskać 8-stopniową skalę szarości, co przekłada się na 

doskonałą jakość wydruku. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Ricoh