EFI Jetrion w portfolio firmy Xeikon
17 lis 2017 13:39

W dniu 1 listopada br. firmy EFI oraz Xeikon (oddział Flint Group) ogłosiły nawiązanie wyłącznej współpracy w zakresie inkjetowych systemów EFI Jetrion do cyfrowego druku etykiet i druku wąskowstęgowego. 

Umowa przewiduje, że Xeikon będzie serwisował, zapewniał wsparcie oraz zaopatrywał swych klientów w systemy EFI Jetrion, które uzupełnią portfolio jego własnych maszyn do druku etykiet samoprzylepnych w technologii tonerowej oraz inkjet UV.

Systemy druku EFI Jetrion przyczyniły się do rozwoju rynku produkcji etykiet cyfrowych na przemysłową skalę, zaś liczne innowacje zaprojektowane dla tej technologii – w tym najwyższej jakości obrazowanie LED, fantastycznie kryjące białe farby oraz prawdziwie zintegrowane systemy druku, lakierowania, cięcia i nacinania – sprawiły, że maszyny do druku etykiet atramentami UV Jetrion są najliczniejsze na świecie – podkreślił Guy Gecht, dyrektor generalny EFI. – W miarę jak rozszerzamy nasze portfolio przemysłowych urządzeń atramentowych, naszym priorytetem czynimy inwestycje rynkowe i rozwój zasobów. Wybór Xeikona, jednego z niezaprzeczalnych liderów w druku cyfrowym etykiet, jako idealnego partnera do kontynuowania działań sprzedaży i serwisu linii produktów Jetrion był dla nas oczywisty.

Zdając sobie sprawę, że w efekcie tego partnerstwa nasi klienci z sektora etykiet trafiają w doskonałe ręce, liczymy na bliską współpracę z firmą Xeikon (…) oraz na rozwinięcie tej współpracy w zakresie oprogramowania i przyszłych innowacji – dodał Gecht.

Benoit Chatelard, prezes i dyrektor generalny oddziału Digital Solutions w Flint Group, skomentował: Xeikon to idealny partner do sprzedaży, obsługi i wsparcia linii produktów EFI Jetrion, ponieważ obie firmy łączy wspólny cel w postaci dostarczania wartościowych produktów, niedoścignionej obsługi, niezmiennej jakości oraz stałej innowacyjności (...). Xeikon to dostawca rozwiązań technologicznych z blisko 30-letnim doświadczeniem w zakresie druku cyfrowego. Po ponad 500 instalacjach maszyn cy-frowych do druku etykiet w skali świata jesteśmy niezaprzeczalnym liderem na rynku etykiet samoprzylepnych. Xeikon posiada najszerszą na rynku ofertę w zakresie cyfrowego druku etykiet, wliczając w to oprogramowanie do zarządzania produkcją, maszyny, moduły do uszlachetnień i wyposażenie do wykańczania, zaś światowy serwis oraz sieć wsparcia nie mają sobie równych na rynku etykiet. Wszyscy nasi klienci otrzymują kompletną wiedzę, obsługę i wsparcie dzięki bezpośredniemu, bliskiemu kontaktowi z inżynierami firmy Xeikon i to samo będzie dotyczyło klientów Jetrion.

Użytkownicy rozwiązań Jetrion skorzystają z doskonałej obsługi klienta skoncentrowanej na zaawansowanych operacjach cyfrowej produkcji i zapewnianej przez ponad 100 pracowników serwisu i wsparcia firmy Xeikon na całym świecie.

W ramach umowy na wyłączność linia produktów Jetrion dopełni portfolio cyfrowych maszyn do druku etykiet Xeikon, do których zaliczają się zaawansowane technicznie modele z serii Xeikon Cheetah oraz maszyny „entry-level” z serii Xeikon 3000 (obie drukujące w technologii suchego tonera) i seria Xeikon Panther do druku inkjet UV.

Na podstawie informacji firmy Xeikon opracował TK