EIZO ColorEdge: przewidywalne kolory 
27 lut 2017 09:35

Marka EIZO od lat jest uważana za nr 1 wśród monitorów do pracy z kolorem. Dlaczego tak jest i dlaczego pozycja lidera pozostaje niezagrożona tak długo? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w oparciu o cechy serii CG.

Projektowanie, produkcja i kontrola jakości wszystkich monitorów z serii ColorEdge odbywają się w fabryce EIZO, ponieważ zdaniem producenta tylko zintegrowane podejście do produkcji monitorów zapewnia wysoką jakość, jakiej oczekują klienci.

Najwyższej jakości komponenty w połączeniu z autorskimi rozwiązaniami

11Szerokogamutowe matryce odwzorowują niemal całą przestrzeń Adobe RGB, jak również wszystkie przestrzenie wykorzystywane w poligrafii. Nawet najwyższej jakości matryca nie zapewni jednak poprawnego odwzorowania kolorów, jeśli nie jest wspomagana przez zaawansowaną elektronikę sterującą. Wszystkie modele z serii ColorEdge są wyposażone w układ typu ASIC, stworzony przez EIZO specjalnie do zastosowań graficznych. Stosuje on własne algorytmy do precyzyjnego przetwarzania kolorów i fabrycznej regulacji krzywej gamma, aby uzyskać płynne przejścia między odcieniami. Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, modele ColorEdge wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która gwarantuje, że monitory opuszczające fabrykę mają współczynnik Delta-E o wartości mniejszej niż 3. DUE ogranicza także wpływ wahań temperatury otoczenia na temperaturę barwową i jasność ekranu, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

Typowy monitor LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom wyświetlenia. Nowym modelom z serii CG pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie 3 minuty – po tym czasie można przystąpić do pracy z kolorem. W modelach z serii CG wykorzystano tabelę 3D LUT, która indywidualnie dopasowuje kolory, pobierając dane z trójwymiarowej tabeli RGB. Oprócz tego tabela 3D LUT redukuje błędy przy mieszaniu barw. Wbudowany kalibrator eliminuje konieczność korzystania z zewnętrznych urządzeń i automatyzuje proces, dzięki czemu użytkownik nie musi o nim pamiętać.

Bogaty pakiet oprogramowania

Aby zarządzanie kolorem było efektywne, ustawienia monitora nie mogą ulegać zmianom w miarę upływu czasu. Do monitorów ColorEdge dołączono autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator 6, które przyspiesza i jednocześnie upraszcza proces kalibracji.

Częstym problemem w środowiskach, w których pracuje się na wielu stacjach roboczych, jest uzyskanie zgodności pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy. ColorNavigator™ NX umożliwia zarządzanie monitorami ColorEdge oraz ich kalibracją, emulacją, wbudowanymi czujnikami i ustawieniami trybu pracy. Dodatkowo współpracuje on z aplikacją ColorNavigator Network, która pozwala administratorom zarządzać wszystkimi monitorami ColorEdge z jednej, centralnej lokalizacji.

Rozszerzona gwarancja i międzynarodowe certyfikaty potwierdzeniem jakości

Modele ColorEdge są objęte 5-letnią gwarancją producenta, która obejmuje wszystkie komponenty, łącznie z panelem LCD i wbudowanym kalibratorem. Gwarancja dotyczy również poziomu jasności i reprodukcji kolorów dla modeli z serii CG (z tym, że muszą być zachowane określone warunki). Udzielana jest również gwarancja braku martwych pikseli przez 6 miesięcy od daty zakupu.

Więcej informacji: www.eizo.pl

Artykuł sponsorowany

error: Kopiowanie zabronione!
cript>