Eksplozja możliwości 
29 sty 2019 09:21

W dniach 14-17 maja br. w Monachium odbędzie się kolejna edycja targów FESPA Global Print Expo oraz towarzyszącej im wystawy European Sign Expo 2019. Hasłem przewodnim obu wydarzeń jest „Eksplozja możliwości”, podkreślającym liczne innowacje technologiczne w obszarze wielkoformatowego druku cyfrowego, sitodruku, druku na tekstyliach oraz w produkcji oznakowań.

Nasze wnioski z poprzednich edycji targów FESPA oraz tegorocznego badania Print Census potwierdzają, że dostawcy usług poligraficznych (PSP) oraz producenci oznakowań stale poszukują nowych możliwości i sposobów rozwoju swoich firm – wyjaśnia Roz Guarnori, dyrektor targów FESPA. – Hasło „Eksplozja możliwości”, które wybraliśmy na motto przewodnie tegorocznej edycji globalnego wydarzenia, podkreśla nieograniczone możliwości w naszej branży, napędzane innowacjami technologicznymi i materiałowymi, a także nieposkromiony apetyt przedsiębiorców na eksperymentowanie z nowymi aplikacjami i poszukiwanie nowych nisz oraz rynków zbytu.

Innowacja, inspiracja, edukacja

Monachium było już gospodarzem targów FESPA w latach 1999, 2005, 2010 i 2014, a doskonałe zaplecze wystawiennicze i infrastruktura dla zwiedzających czynią miasto jedną z ulubionych lokalizacji społeczności FESPA. FESPA Global Print Expo 2019 obejmie 6 hal w Messe Munich, w których ponad 700 wystawców zaprezentuje najnowsze technologie i aplikacje w obszarze sitodruku i wielkoformatowego druku cyfrowego, druku tekstyliów oraz odzieży, dekoracji wnętrz, grafiki pojazdowej, opakowań i oznakowań niedruko- wanych. Po sukcesie projektu podczas FESPA Global Print Expo 2018 organizatorzy po raz kolejny poświęcą całą halę (A4) podłożom.

European Sign Expo 2019 to natomiast wystawa dedykowana właścicielom marek i producentom oznakowań, poświęcona oznakowaniom niezadrukowanym, oferująca jednocześnie dostawcom usług poligraficznych możliwość odkrywania potencjału komunikacji wizualnej poza drukowaniem.

Odwiedzający będą mogli również skorzystać z wielu wydarzeń edukacyjnych, odzwierciedlających zaangażowanie organizacji FESPA w inwestycje w edukację i promowanie najlepszych praktyk branżowych. 

Z rekordowej frekwencji podczas ostatniej edycji targów FESPA w Berlinie w 2018 roku wynika, że coroczna flagowa impreza FESPA Global Print Expo w Europie jest uważana za kluczowe miejsce dla drukarń i firm zajmujących się produkcją oznakowań, które poszukują narzędzi do realizacji swoich celów, a także inspiracji płynących z prawdziwych historii transformacji biznesowej – kontynuuje Roz Guarnori. – Z niecierpliwością czekamy na nowe możliwości i nowe ścieżki trwałego wzrostu, jakie nasi wystawcy zaoferują odwiedzającym w tym roku.  AN