Elastyczność na celowniku 
23 mar 2021 15:07

Wszechstronność jest istotną cechą wszystkich profesjonalistów zajmujących się drukowaniem, niezależnie od tego, czy koncentrują się na obniżaniu kosztów, czy rozszerzaniu oferty biznesowej. Od produkcji oznakowań i opakowań po tekstylia i personalizację elastyczność wydaje się mieć kluczowe znaczenie dla odniesienia sukcesu. W tym zakresie oferowane w wielu konfiguracjach plotery firmy Roland DG pomagają sprostać wymaganiom szybko zmieniających się realiów rynkowych i trendów.

Druk cyfrowy zrewolucjonizował branżę poligraficzną, umożliwiając tworzenie wysokiej jakości projektów w krótkim czasie. W Roland DG nieustannie wprowadzamy innowacje, tworzymy wysokiej jakości sprzęt i rozwiązania, aby umożliwić klientom pełne wykorzystanie ich potencjału. Dziś oferuję nasze najlepsze maszyny cyfrowe, które pozwalają firmom poligraficznym szybko dostosować się do wymagań branży – mówi Bartosz Pilkowski, dyrektor sprzedaży na Europę Wschodnią, Roland DG EMEA.

Plotery Roland DG VersaUV LEC2 S-Series zapewniają wszechstronne rozwiązania dla producentów szyldów, firm oferujących usługi personalizacji, drukarń przemysłowych i producentów z branży opakowań. Seria S VersaUV LEC2 oferuje możliwość drukowania na szerokiej gamie podłoży i obiektów, zarówno giętkich, jak i sztywnych, co w dłuższej perspektywie daje większe możliwości biznesowe. Plotery drukują wysokiej jakości, żywą i efektowną grafikę na metalu, plastiku, kartonie, drewnie, płótnie, winylu, papierze i wielu innych powierzchniach.

Seria S, składająca się z czterech modeli ploterów, jest oferowana w wielu konfiguracjach i rozmiarach dostosowanych do różnych środowisk i wymagań produkcyjnych. Modele są dostępne w dwóch szerokościach (762 mm i 1625 mm) i trzech konfiguracjach długości, umożliwiając wysokość druku do 230 mm.  Dla producentów, którzy potrzebują alternatywnej długości stołu lub opcji plotera taśmowego, dostępne są również indywidualne wersje modeli z tej serii. 

Wydajna produkcja tekstyliów

Ponieważ moda i trendy konsumenckie stale się zmieniają, przemysł tekstylny musi być elastyczny i szybko dostosowywać się do nowych wymagań. Dla profesjonalistów zajmujących się drukowaniem, korzystających z maszyn drukujących i tnących, proste dodanie opcji sublimacji daje możliwość zadruku odzieży takiej jak bluzy z kapturem czy t-shirty.

Przemysłowy ploter sublimacyjny Roland ZT-1900 został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających zadaniach tekstylnych. Maszyna o szerokości 190 cm ze wzmocnionym podawaniem dużych rolek zapewnia wysokie prędkości drukowania – 220 m2/h w trybie roboczym i 150 m2/h w trybie produkcyjnym oraz wydajne wykorzystanie atramentu. ZT-1900 łączy w sobie wysoką jakość druku z niskimi kosztami eksploatacji, zapewniając szybki zwrot z inwestycji (ROI).

Ekspansja personalizacji

Popyt na towary spersonalizowane utrzymuje się na wysokim poziomie pomimo pandemii, a w niektórych przypadkach wręcz odnotowuje wzrosty. Zgodnie z wynikami europejskiego badania Roland DG, w którym wzięło udział ponad 5000 kupujących, europejski rynek personalizacji przeżyje rozkwit w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Według zebranych danych, typowy europejski konsument jest gotów wydać dodatkowe 12 proc. na prezenty, które mają element personalizacji, jak np. dodane imię, osobista wiadomość lub zdjęcie. Najważniejszym czynnikiem skłaniającym do zakupu tego rodzaju towaru jest fakt, że jest on wyjątkowy i nie można go kupić od ręki (ten argument wybrało 32 proc. respondentów).

Usługodawcy i producenci muszą zdawać sobie sprawę z tego, że rozszerzenie ich oferty o przedmioty spersonalizowane to atrakcyjna opcja rozwoju działalności. W wielu przypadkach efekt można osiągnąć przy użyciu istniejącego sprzętu lub dodatkowych, niedrogich akcesoriów. Przykładowo, jednym z szybkich i łatwych usprawnień, które ucieszą użytkowników ploterów drukująco-tnących marki Roland DG, jest dodanie opcji cięcia winylu, która zapewnia możliwość produkcji spersonalizowanych butelek na wodę.

Od momentu wprowadzenia na rynek plotery Roland otworzyły nowe obszary kreacji, dając możliwość bezpośredniego druku nie tylko na większości dostępnych podłoży, ale nawet na tych, na których bezpośredni druk był dotychczas niemożliwy. Seria VersaUV LEF2 to najnowsza generacja wielokrotnie nagradzanych stołowych ploterów UV, dostępna w trzech różnych modelach. Prosta w obsłudze seria LEF2 umożliwia bezpośrednie drukowanie na szerokiej gamie materiałów i przedmiotów o grubości do 200 mm. Możliwe jest odtwarzanie oryginalnych kolorów, realistycznych tekstur i wykonywanie stylowych tłoczeń. Rozwiązanie to zawiera wszystkie funkcjonalności przydatne do wytwarzania spersonalizowanych produktów. 

Urządzenia te powstały z myślą o firmach usługowych zajmujących się promocją druku, sprzedawcach detalicznych i producentach artykułów reklamowych oraz projektantach. Plotery mogą drukować na praktycznie każdej powierzchni znajdując zastosowanie w przypadku spersonalizowanych artykułów promocyjnych, upominków, materiałów papierniczych, nagród, oznakowań, artykułów przemysłowych, elektroniki, opakowań i prototypów.

Możliwości technologiczne VersaUV LEF2 sprawiają, że ​​drukowanie zdjęć, grafiki i tekstu w najwyższej jakości jest bardzo proste – stosowany w ich przypadku atrament ECO-UV utwardza ​​się natychmiast na powierzchni materiału, dzięki czemu możliwe jest drukowanie bezpośrednio na PVC i tworzywach sztucznych, płótnie, drewnie, skórze i oczywiście na tkaninie. Dodatkowo, wraz z drukowaniem w pełnym kolorze, możliwe jest uzyskanie zarówno połysku, jak i matowych wykończeń oraz symulowanie wytłoczeń 3D imitujących realistyczne tekstury z wieloma warstwami przezroczystego atramentu. 

Piękno druku cyfrowego polega na tym, że gwarantuje elastyczność i zwinność, dzięki czemu można łatwo dostosować się do aktualnych trendów, ale ważne jest, aby sprzęt odpowiadał obecnym i potencjalnym potrzebom biznesowym nabywcy. (...) Maszyny drukujące firmy Roland DG mogą generować szybki zwrot z inwestycji, co potwierdzają setki użytkowników na całym świecie – podsumowuje Bartosz Pilkowski.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Roland DG