Etykiety pod kontrolą
25 sie 2017 09:43

Re S.p.A. (Re SpA), włoska firma istniejąca od 1974 r., jest znana na całym świecie jako jeden z liderów w automatyzacji procesów laminowania. Targi Labelexpo Europe 2017 będą dla niej okazją do pokazania swoich najlepszych rozwiązań i szerokiej gamy technologii dedykowanych branży etykietowej. Na stoisku firmy na pierwszym planie znajdą się nowe rozwiązanie do inspekcji druku Guardian 100 proc. oraz duży wybór systemów prowadzenia wstęgi.

100 proc. inspekcji produkcji wąskowstęgowej

Mocnym punktem Re SpA na Labelexpo będzie nowe rozwiązanie inspekcji druku Guardian 100 proc., które jest zaawansowanym systemem sterowania opartym na wysokiej rozdzielczości kamerze matrycowej (5 megapikseli), przeznaczonym specjalnie do inspekcji produkcji wąskowstęgowej. Dzięki zastosowanej technologii Guardian można w pojedynczym obrazie stale wizualizować i sprawdzać wszystkie równoległe etykiety na jednym zwoju w celu znalezienia wad, redukcji odpadów i zwiększenia wydajności. Typ wady jest rejestrowany w celu sporządzenia szczegółowego raportu dla każdej roli. Jak poinformowała firma, Guardian zapewnia wysoki poziom jakości i oferuje najlepsze rozwiązanie dla procesów produkcyjnych, przekształcając je w operacje maksymalizujące efektywność, wydajność i jakość. Panel oświetleniowy LED zapewnia stabilne oświetlenie w czasie produkcji i zoptymalizowane, rozproszone światło równomierne w całym polu widzenia. Ponadto system posiada pole widzenia 450 mm i funkcję wyrównywania położenia folii do +/- 5 mm.

Szeroka gama systemów prowadzenia wstęgi

Kompletując pełną gamę rozwiązań dla przemysłu etykietowego, firma pokaże cały wachlarz systemów prowadzenia wstęgi. Systemy zostały wyposażone w najlepsze technologie, aby zagwarantować doskonałe wyrównanie wstęgi we wszystkich zastosowaniach. Układ sterowania i sterownik z przyjaznym dla użytkownika, intuicyjnym interfejsem znacząco upraszczają operacje związane z konfiguracją i zarządzaniem systemem. Podczas Labelexpo Re SpA zaprezentuje nowy system prowadzenia wstęgi WG. 705. To bardzo kompaktowy system ze zintegrowanym panelem elektronicznym i klawiaturą, przeznaczony dla sektora produkcji etykiet.

Odwiedzający będą mogli zobaczyć również szeroki zakres hamulców pneumatycznych Combiflex i Extreme oraz hamulców elektromagnetycznych Eleflex, które wraz ze sterownikami naprężeń gwarantują precyzyjną i niezawodną regulację naprężeń wstęgi podczas całego procesu przetwarzania materiału.

Ponadto firma zaprezentuje szeroką gamę wysuwanych wałów i uchwytów zabezpieczających, potrzebnych do odwijania i przewijania roli z materiałów nietkanych (włóknin).

Wyłącznym przedstawicielem Re SpA w Polsce jest firma Emporia z Leszna.

Na podstawie materiałów firmy Re SpA opracował TP

error: Kopiowanie zabronione!
cript>