Flagowe produkty i nowości rynkowe
24 sty 2023 12:55

W dniach 1-3 lutego 2023 roku w Nadarzynie pod Warszawą odbędzie się kolejna edycja jednych z największych targów dla branży reklamy i poligrafii w Polsce – RemaDays 2023. Także tym razem firma SCORPIO Sp. z o.o. zdecydowała się uczestniczyć jako wystawca w tym ważnym dla branży wydarzeniu – na ponad 100-metrowym stoisku pokaże zarówno swoje flagowe produkty, jak i nowości rynkowe.

Największym eksponatem targowym będzie ploter wielkoformatowy 4. generacji  swissQprint Nyala. Model ten został wyposażony w najnowocześniejszą technologię głowic drukujących (z rozdzielczością do 1350 dpi) oraz możliwość wykonywania wydruków tuszami NEON, które wprowadzają wyjątkową jakość do grafik reklamowych. 

Premierę targową w Polsce będzie mieć jednoprzebiegowa drukarka inkjet Flex 297 firmy SmartJet. Jest to rozwiązanie do drukowania na chłonnych podłożach typu papiery, tektury, serwetki, a także drewno. Stworzone zostało z myślą o kolorowych nadrukach na małych partiach opakowań, papierowych torebkach, saszetkach i kopertach. Drukarka Smartjet Flex 297 wykorzystuje technologię druku inkjet HP Pagewide FI 1000, z tuszami wodnymi, które cechuje duża odporność na ścieranie i wodę oraz wysoka światłotrwałość.

Przykładem automatyzacji produkcji poligraficznej będzie pokaz popularnej tamponiarki SIC 60 firmy Tampoprint wraz z robotem współpracującym Universal Robots. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć, jak przebiega zintegrowana praca tych urządzeń i poznać, jakie korzyści niesie ze sobą automatyzacja procesów znakowania.  

Na stoisku zostanie również pokazana uniwersalna zgrzewarka T300 – przeznaczona do wykonywania różnorodnych typów zgrzewów, zarówno przy użyciu gorącego klina, jak i gorącego powietrza. Urządzenie optymalnie sprawdza się w zastosowaniach typu produkcja banerów, siatek, kedra itp., co znajduje potwierdzenie w licznych jej instalacjach u polskich klientów.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Scorpio