FOLDRUK Media inwestuje w kompletne technologie Heidelberga
28 lut 2019 10:04

W ostatnich miesiącach firma FOLDRUK Media z Siedlec dokonała wielu nowych inwestycji, kupując m.in. kompletny pakiet maszyn pozwalający na istotne rozszerzenie oferty firmy pod kątem segmentu produkcji opakowań. 

W ramach kontraktu podpisanego z firmą Heidelberg Polska firma zakupiła pięciokolorową arkuszową offsetową maszynę drukującą Speedmaster XL 75-5+L z zespołem do lakierowania, składarko-sklejarkę do produkcji opakowań kartonowych MK Diana Easy 85, automat sztancujący MK Easymatrix 106 CS, linię do krojenia Polar N 115 Plus wraz z podnośnikiem, utrząsarką i urządzeniem do odwracania stosu papieru oraz system naświetlania płyt drukowych CtP Suprasetter A75. 

System naświetlania Suprasetter oraz maszyna drukująca Speedmaster XL 75-5 +L pozwalają na elastyczną i szybką realizację zadrukowanych arkuszy w formacie 50x70 cm przy wykorzystaniu farb triadowych i kolorów specjalnych wraz z lakierowaniem. Automat sztancujący, składarko-sklejarka oraz linia cięcia oparta na szybkiej krajarce Polar N 115 Plus do cięcia różnych podłoży (w tym z tworzyw sztucznych) uzupełniają całość, pozwalając firmie FOLDRUK Media na produkcję opakowań.

Do tej inwestycji skłoniła nas potrzeba rozwoju, a dodatkowo zdopingował nas pomysł na pozyskanie i możliwość wykorzystania dotacji unijnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 – mówi Marian Borkowski, właściciel firmy. – Maszyny zakupione w tym pakiecie są wyposażone w najnowsze rozwiązania, aktualnie dostępne w branży poligraficznej. Wydajność jest bardzo wysoka, a intuicyjność zastosowanych rozwiązań sprawia, że maszyny te można postawić na czołowym miejscu wśród urządzeń obecnie dostępnych na światowym rynku.

FOLDRUK Media (pierwotnie Mar-Fol-Druk) to firma rodzinna założona przez Barbarę i Mariana Borkowskich w 1992 roku. W roku 2017 świętowała jubileusz 25-lecia. Właściwa działalność firmy rozpoczęła się od produkcji opakowań foliowych z nadrukiem metodą sitodruku, stąd nazwa FOLDRUK.

W latach 90. ubiegłego wieku firma zajmowała się produkcją i sprzedażą małej poligrafii, wyrobów artystycznych i dekoracyjnych, reklamy zewnętrznej (szyldy, reklamy) oraz introligatorstwem, a także produkcją narzędzi i maszyn do obróbki drewna. Od 2004 roku w zakresie działalności pojawiły się usługi prepress, naświetlanie płyt drukowych, przetwarzanie danych, działalność fotograficzna i działalność agencji informacyjnych.

Dzięki dobrym decyzjom właścicieli oraz wyczuciu rynku firma cały czas się rozwijała, budując coraz bardziej profesjonalny zespół fachowców i coraz szersze grono odbiorców produktów i usług w dziedzinie szeroko pojętej reklamy.

W kwietniu 2016 otwarto nową, nowoczesną siedzibę firmy przy ulicy Starzyńskiego 10 w Siedlcach, gdzie znalazły miejsce wszystkie dotychczasowe działy firmy, w tym drukarnia i biura. 

Obecnie FOLDRUK Media skupia się na realizacji zamówień z dziedziny poligrafii, reklamy wizualnej oraz gadżetów reklamowych. Firma zatrudnia ok. 60 osób i pracuje w systemie dwuzmianowym.

Chcemy w maksymalnym stopniu wykorzystać obecny potencjał intelektualny i maszynowy naszej firmy. Nowe maszyny i urządzenia pozwolą nam na rozszerzenie oferty i naturalne poszerzenie grona naszych klientów. Opakowania kartonowe to dla nas naturalny kierunek rozwoju i możliwość zaoferowania produktów, które wykorzystają nasz potencjał. To też rozszerzenie oferty o bardzo dynamicznie rozwijający się segment produkcji poligraficznej – mówi Marian Borkowski. – Dodatkowym atutem dla nas jest również to, że kompletne wyposażenie i technologię otrzymujemy od jednego producenta, nie ma więc problemu z ich kompatybilnością i płynnym przejściem od przygotowalni po druk i operacje introligatorskie. Istotne jest również to, że wszystko jest objęte programem opieki serwisowej Heidelberga – dodaje. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Heidelberg Polska