Gallus RCS 330 w drukarni Skanem Introl SA
6 gru 2016 14:45
28 grudnia ub.r. w drukarni Skanem Introl w Swadzimiu k. Poznania odbyła się uroczystoć oficjalnego oddania do użytku fleksograficznej maszyny wšskowstęgowej Gallus RCS 330. W uroczystoci wzięli udział: Romuald Szperliński, prezes zarzšdu Skanem Introl SA oraz Anna Zimniak, wiceprezes zarzšdu, a ze strony dostawcy Krzysztof Pindral, prezes zarzšdu Heidelberg Polska oraz Andrzej Turski, odpowiedzialny za sprzedaż maszyn Gallus w Polsce.
Oddana do użytku maszyna wšskowstęgowa Gallus RCS 330 wyposażona jest w serwomotory na każdym zespole drukujšcym, które bezporednio przenoszš napęd na trzpienie wałków rastrowych, cylindrów formowych, wałków dociskowych i wałków chłodzonych wodš. Oprócz tego zastosowane zostały indywidualne napędy do zmiany pozycji (dostawienia) komory raklowej, wałka rastrowego, a także docisku cylindra formowego do wałka dociskowego.
RCS 330 wyposażony jest ponadto w automatyczny register poprzeczny i wzdłużny, panel dotykowy z możliwociš zapisu wszystkich parametrów druku, zespół drukujšcy sitodrukowy, sekcję złocenia na goršco oraz na zimno, sekcję laminowania i delaminacji.
W modelu tym wyeliminowano używane w maszynach o tradycyjnej konstrukcji ciężkie wałki rastrowe i zastosowano aniloksy typu sleeve, które sš montowane bezporednio w maszynie na pneumatycznie rozprężanych trzpieniach. Napęd jest realizowany bezporednio bez użycia kół zębatych, podobnie jak w przypadku cylindrów formowych. Rozwišzanie to jest trwalsze (brak przekładni zębatych), pozwala też na eliminację przenoszenia drgań z wału głównego oraz z przekładni stożkowych, co znaczšco poprawia jakoć druku.
Maszyna RCS 330 jest wyposażona w system automatycznego mycia, który w znacznym stopniu skraca czas mycia aniloksów i pozwala obniżyć koszty eksploatacji. Mycie odbywa się automatycznie dla wszystkich wałków aniloksowych jednoczenie lub pojedynczo w zależnoci od potrzeb. Umycie wszystkich wałków na 10-kolorowej maszynie Gallus RCS 330 trwa ok. 4 minut.
Gallus RCS 330 może zadrukowywać materiały od 12 ľm (aluminium) do 600 ľm (karton). Maszyna bez żadnych problemów zadrukowuje również cienkie folie typu 15 ľm VCP oraz 35 ľm OPP.
Firma Skanem Introl SA specjalizuje się w produkcji etykiet dla przemysłu kosmetycznego, farmaceutycznego i branży napojów alkoholowych od 1982 roku. Przez prawie dwadziecia lat stała się nie tylko jednym z liderów wród producentów etykiet samoprzylepnych w kraju, lecz także poważnym konkurentem na rynkach zagranicznych. W styczniu 2001 roku firma uzyskała certyfikat jakoci ISO 9001 w zakresie drukowania etykiet, materiałów opakowaniowych i reklamowych.
Techniki drukowania, które stosuje Introl SA, to m.in. typografia, fleksografia i sitodruk rotacyjny. Wykonuje również złocenie na goršco i lakierowanie UV. Obecnie firma posiada 11 maszyn wyłšcznie marek Gallus i Arsoma (Heidelberg), w tym m.in. trzy maszyny Arsoma EM 280 z zespołami fleksograficznymi i sitodrukowymi oraz 2 maszyny RCS 330 (10 oraz 7 kolorów). lntrol jest dostawcš takich firm jak: LŐOreal, Avon, Wyborowa, Hochland i wielu innych dużych producentów kosmetyków, farmaceutyków, artykułów spożywczych, wyrobów alkoholowych itp. W sierpniu 2003 roku rozpoczęła działalnoć firma Introl-Print w Moskwie, która produkuje etykiety na potrzeby rosyjskiego rynku producentów kosmetyków.
Według prezesa zarzšdu Skanem Introl SA, Romualda Szperlińskiego, rok 2006 będzie kolejnym rokiem dalszego szybkiego rozwoju firmy.
Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg Polska