„Gaudi Inspires”
23 mar 2017 13:31

Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays to największe wydarzenie branży poligrafii i druku wielkoformatowego w Europie Środkowej. Każda licząca się na rynku firma tej branży chce prezentować tutaj swoje produkty czy usługi. Z tych powodów także Integart traktuje te targi priorytetowo. Specjalnie przygotowane stoisko o łącznej powierzchni 230 m2 prezentowało niezliczoną ilość mediów do druku oraz najnowocześniejszą technologię firm HP i Zünd. Wszystko pod hasłem „Gaudi Inspires”.

SONY DSC

Tegoroczne stoisko przygotowane przez Integart należało do największych w historii firmy; było większe o 70 m2 od zaprezentowanego na RemaDays 2016. Przede wszystkim jest to wynikiem zwiększenia oferty w obszarze technologii i mediów. Jednocześnie wskazuje to na stały wzrost i rozwój firmy Integart, która w 2016 r. znalazła się wśród laureatów Forbesa oraz Gazel Biznesu.

Największą grupą urządzeń zaprezentowanych na stoisku były maszyny firmy HP, których Integart jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce. Znalazły się tutaj najnowsze drukarki, premierowe modele HP Latex 375 oraz HP Latex 570, a także urządzenia przemysłowe jak HP L1500 mogące drukować w maksymalnej szerokości 3,2 m. Na stoisku znalazły się również: urządzenie drukujące w technologii UV – HP Scitex FB 550 oraz innowacyjne urządzenie drukujące HP Page-Wide XL 8000, które stopniowo wkracza na rynek poligrafii i reklamy. Jego największą zaletą – oprócz wysokiej jakości druku – jest niewiarygodna prędkość (często określana mianem ultraszybkiej: 30 stron A1 na minutę).

Jak co roku największą popularnością cieszyła się technologia HP Latex, która postrzegana jest nie tylko jako ekologiczna, ale przede wszystkim uniwersalna. Dzięki niej można drukować na różnorodnych mediach, także tych najtańszych, zachowując wysoką jakość druku. W przeciwieństwie do technologii solwentowej HP Latex do-ciera do branż takich jak dekoracje wnętrz, gdzie ekologiczność i prozdrowotność tuszu odgrywają istotną rolę. Najlepszym dowodem jest fakt, że aranżacje wnętrz takich budynków użyteczności publicznej jak np. szpitale czy przedszkola tworzone są z użyciem tej technologii.

Kolejna zaleta technologii HP Latex polega na tym, że wydruki wychodzące z urządzenia są natychmiast suche i gotowe do wysyłki lub obróbki post-finishingowej. Jest to o tyle istotne, że nawet w skali niewielkiej firmy oszczędności czasu przekładają się zauważalnie na profity, na przykład w firmach car wrappingowych, gdzie wydruki solwentowe muszą być poddawane nawet 48-godzinnemu procesowi schnięcia i odgazowywania, dopiero potem można je poddać laminowaniu i aplikacji.

Na stoisku zaprezentowano także technologię cięcia cyfrowego szwajcarskiej firmy Zünd, konkretnie model stołu Zünd G3, który jest jej kwintesencją. Urządzenie można przystosować do różnych zadań za sprawą wymiennych modułów, narzędzi czy też wybierając wymiar stołu roboczego. Tak skonfigurowany stół Zünd G3 potencjalnie może wykonywać różnorodne zadania: począwszy od cięcia, przez bigowanie, po frezowanie. Szeroki jest także zakres obsługiwanych materiałów, do których zaliczamy m.in. powszechne materiały tekturowe czy folie, ale także tkaniny, polipropylen, gumy, pianki, akryl, XPS czy nawet materiały skóropodobne, syntetyki.

Z mniejszych urządzeń, które także są niezbędne w poligrafii oraz reklamie, na stoisku zaprezentowano laminator wielkoformatowy Neschen ColdLam/HotLam. Wielkimi zaletami tego urządzenia są jego uniwersalność oraz prostota użycia, które zostały docenione przez wielu użytkowników.

Oprócz urządzeń na stoisku Integart znalazły się także najbardziej innowacyjne media do druku przeznaczone zarówno dla rynku reklamowego, dekoracyjnego, jak i car wrappingu. Wśród nich znalazły się materiały takich firm jak: 3M, Avery Dennison, Arlon, Neschen, LG, Magnaflex czy Yupo Tako.

Na stoisku zaprezentowano szeroki wachlarz najlepszych produktów i nowości, między innymi: produkty 3M do car wrappingu, samoprzylepne folie ścienne Avery Dennison z klejem Hi-tack, produkty japońskiego producenta Yupo – folie Tako, Octopus i Jelly. Niesłabnącą popularnością cieszyły się folie z serii DOT firmy Neschen, wśród których nowością była folia tablicowa. W każdym detalu stoisko Integart prezentowało zastosowania aplikacyjne tychże materiałów. Na ścianach wewnątrz stoiska można było zobaczyć i porównać chyba jedną z najlepszych ofert rynkowych na materiały ścienne – tapety i folie – jaką ma Integart. Stanowi ją ponad 20 różnych produktów. 

Do coraz popularniejszej linii produktów marki Apex Premium dołączyły nowe oryginalne produkty, tj. tkaniny Textile Frontlit B1 przeznaczone do produkcji banerów, Textile Backlit B1 150 g wykorzystywane do produkcji aplikacji podświetlanych oraz tkaniny roletowe: Textile Blockaut 280 g i Textile Frontlit B1 260 g. Oferta tkaninowa uzupełniona o wyżej wymienione produkty pod marką Apex pozwala na realizację rolet w trzech różnych rozwiązaniach, od kryjących po lekkie przepuszczające światło.

Na stoisku zaprezentowano także materiały marki 3M, które na mocy rozszerzonej współpracy z dniem 11.01.2017 weszły, do już bogatej, oferty tego dostawcy w portfolio Integart. Są to m.in. najpopularniejsze wśród aplikatorów folie 3M Wrap Film serii 1080 i 1380, folie ochronne zabezpieczające lakier samochodowy Scotch-gard Paint Protection Film Pro Series, folie przyciemniające szyby 3M Black Shade oraz FX ST i taśmy Knifless.

Pisząc o firmie Integart na targach RemaDays 2017 nie sposób nie wspomnieć o narzędziach, które firma przygotowała dla swoich klientów. Z końcem roku na rynku pojawił się nowy katalog produktów marki Neschen „zobacz jakie to Easy” pokazujący najlepsze rozwiązania i zastosowania produktów z klejem DOT oraz FIX. Tegoroczne targi to również wiele nagród i wyróżnień dla firmy. Najnowszy produkt, kontynuacja formuły katalogu Portfolio Dobrych Wnętrz (nagroda na RemaDays 2015) – „Creative Point of View” otrzymał złoty medal w konkursie Catalogue of The Year 2017. Materiał prezentuje 12 wizualizacji z rozwiązaniami aplikacyjnymi w różnych obszarach i branżach, zastosowanymi w produkcji reklamowej, głównie zewnętrznej. Jest to swojego rodzaju kompendium wiedzy o innowacyjnych mediach, które przeznaczone są do takich zastosowań.

Historia z Gaudim nie jest przypadkowa. Firma HP jest wizjonerem w obszarze technologii, którą wprowadziła na rynek i od wielu lat konsekwentnie ją udoskonala i rozwija, rewolucjonizując dotychczasowe metody druku cyfrowego. Technologia druku HP Latex III generacji to synonim najwyższej jakości i rozwiązań proekologicznych. Technologia HP pozwala przekraczać granice, przełamywać bariery i być bezkonkurencyjnym na wielu płaszczyznach. 

Integart jest Gold partnerem firmy HP i propagatorem technologii druku HP Latex, która jest najszybciej rozwijającą się technologią na rynku reklamy i dekoracji. Wskazuje alternatywne kierunki rozwoju w druku wielkoformatowym oraz wyznacza nowe trendy w personalizacji. 

Zapraszamy do naszego Centrum HP Demo w Błoniu, gdzie można indywidualnie przetestować prezentowane urządzenia. Dla Państwa wygody zachęcamy do korzystania z rejestracji online na naszej stronie https://www.integart.com.pl/pl/demolab.

Do Państwa dyspozycji są również nasi przedstawiciele handlowi działający na terenie całego kraju. 

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tych dniach – naszym klientom, partnerom, dostawcom – i przyczynili się do sukcesu tegorocznej edycji RemaDays.

Do zobaczenia za rok!

Opracowano na podstawie materiałów firmy Integart

error: Kopiowanie zabronione!
cript>