Gdy liczy się jakość i ekologia
30 sie 2019 13:13

Nie bez powodu pierwszą treścią, którą widzą goście odwiedzający stronę internetową Fleksograf studio prepress, są słowa mówiące o nieustannym rozwoju. To nasza misja, której słowa staramy się wcielać w życie podczas realizacji każdego zlecenia już od niemal 20 lat. Efektem tego jest grupa stałych zadowolonych klientów, do której wciąż dołączają nowe, dynamicznie rozwijające się firmy.

Nasza stabilna pozycja jako przygotowalni fleksograficznej na rynku poligraficznym nie byłaby możliwa, gdyby nie pracujący w naszej firmie specjaliści. Niektórzy członkowie naszego zespołu budują go już od samego początku. Cenimy sobie to, że z biegiem czasu jakość stała się dla naszych pracowników dobrym nawykiem. Jednocześnie nie zamykamy się; nasz zespół poszerzamy o młode, energiczne osoby, które szybko zdobywają nową wiedzę i przygotowują się do samodzielnej pracy.

Uważamy, że wyszkoleni specjaliści są fundamentem naszej działalności, niemniej nasz dynamiczny rozwój nie byłby możliwy bez odpowiednich narzędzi. Z tego powodu dbamy, aby nasi pracownicy, a przede wszystkim nasi klienci mieli stały dostęp do jak najnowszych technologii. W wyniku wieloletniej współpracy z Kodakiem mamy dostęp do wszystkich najnowszych rozwiązań tej firmy takich jak najnowsze RIP-y Prinergy, rastry Staccato NX czy Maxtone SX. Dzięki posiadaniu tych rozwiązań nasi graficy są w stanie przygotować każdą, nawet najtrudniejszą pracę.

Ponadto jako jedni z pierwszych na polskim rynku wdrażamy w drukarniach technologię Spotless, czyli system druku w rozszerzonym gamucie barwnym, który pozwala na optymalizację farbową w drukarni.

Mówiąc o dostępie do technologii należy wspomnieć o podstawowym narzędziu naszej pracy – dwóch liniach do produkcji matryc Kodak NX. Tak wyposażony park maszynowy pozwala na produkcję 50 m2 matryc fotopolimerowych dziennie. Linie te są całkowicie niezależne, dlatego mogą być poddawane regularnym przeglądom, bez wpływu na termin realizacji zleceń.

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy kolejny etap rozwoju: w naszej siedzibie w podpoznańskiej Drużynie został zainstalowany najnowszy system marki Kodak – Flexcel NX Ultra Solution, a tym samym zostaliśmy pierwszym w Polsce beta testerem tej technologii. Nowa siedziba została zaprojektowana tak, aby zapewniać jak najlepsze warunki produkcyjne, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość wykonanych matryc drukowych.

Po wielu miesiącach beta testów wiemy, że instalacja systemu do produkcji płyt Ultra NX była bardzo dobrą decyzją. Pierwsze testy mamy już dawno za sobą, jednak wciąż podnosimy sobie poprzeczkę. Każda z firm takich jak Drukarnia Wist, Supravis Group, Hadepol Flexo oraz Krea, które zgodziły się nam pomóc w procesie beta testów, odnalazła w technologii Ultra NX korzyść dla swojego procesu produkcyjnego.

Jesteśmy przekonani, że dzięki ludziom, technologii i warunkom, w których możemy pracować, nasze prace mogą konkurować z drukami wykonanymi w technologii rotograwiurowej, przy jednoczesnym zachowaniu podstawowej zalety druku fleksograficznego – rozsądnej ceny form drukowych. 

Fleksograf studio prepress