Głębia możliwości druku wielkoformatowego
30 sty 2018 10:03

W tym roku firma Reprograf na targach RemaDays wystąpi pod hasłem „Odkryj głębię możliwości druku wielkoformatowego”. 

Samo hasło zapowiada już, iż zostanie zaprezentowanych wiele produktów i rozwiązań, dla branży reklamowej i nie tylko.

Reprograf to kompleksowy dostawca, zatem na stoisku w ramach „głębi możliwości” zostaną pokazane zarówno maszyny, jak i bogate portfolio podłoży do zadruku w różnych technologiach. 

Wśród maszyn pojawią się plotery wielkoformatowe firm EFI oraz Mimaki.

Swoją premierę na rynku polskim będzie miała maszyna Mimaki UCJV300-160 LED UV. Jest to urządzenie do druku z roli na rolę w szerokości 160 cm w technologii UV. 

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii drukowania LED UV w drukarkach serii UCJV mogą one realizować druk z najszerszym zakresem materiałów takich jak m.in.: banery, tapety, samoprzylepne folie PVC, przezroczyste folie PET, papier, media podświetlane i materiały soft-signage. Druk tuszami CMYK, White, Lc, Lm umożliwia wykonanie bardzo wymagających jakościowo prac. Drukarki tej serii charakteryzują się najniższym kosztem zużycia tuszu na m2 w swojej klasie. 

Na stoisku pojawi się też świetnie radząca sobie na rynku maszyna Mimaki UJF6042 MkII – do druku z utwardzaniem w technologii LED UV o formacie 60x42 cm z rozdzielczością do 1200x1200 dpi.

Odwiedzający będą mogli zobaczyć również urządzenie do druku na tekstyliach FabriVu 340 firmy EFI. Maszyna drukuje zarówno bezpośrednio (gramatura tkanin od 45 do 450 g/m2), jak i transferowo (gramatura papieru od 28 do 140 g/m2) przy rozdzielczości dochodzącej do 2400 dpi i wielkości kropli nawet 4 pl. Na tle konkurencji urządzenie wyróżniają niskie zużycie tuszy, wysoka jakość druku oraz prędkość. FabriVu 340 drukuje z prędkością do 500 m2/h na materiałach do szerokości 3,40 m. 

Reprograf przez ostatnie lata wychodził naprzeciw dynamicznie zmieniającym się i rosnącym wymaganiom rynku, dlatego dziś jest jednym z wiodących dostawców podłoży do druku wielkoformatowego i zaprezentuje ich na RemaDays bardzo dużo. Firma ma w swojej ofercie podłoża do druku wielkoformatowego takie jak: siatka Premium Mesh-12, banery, folie, papiery, canvasy; tekstylia firm SOYANG i PONGS w szerokości do 5 m zadruku UV (sublimacja, solwent i latex) oraz DESCOR – nowatorski system napinania tekstyliów w plastikowe profile, o możliwościach którego będzie można przekonać się w części warsztatowej stoiska.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Reprograf