Goss International na drupa 2008
6 gru 2016 14:48
Firma Goss pod hasłem „New Ways for Print” przedstawi na drupa 2008 innowacyjne technologie, uniwersalne możliwości produkcyjne i nowe zakresy zastosowania offsetu zwojowego.
Podczas targów zostanie w praktyce zaprezentowany nowy system maszyn Goss, którego technologie stanowią alternatywę dla niektórych tradycyjnych zastosowań offsetu arkuszowego. Poza tym na stoisku Goss International będzie można zobaczyć jednostki drukujące takich modeli maszyn jak Magnum 4, Uniliner, FPS i Sunday 4000, które wykazują nowe charakterystyczne cechy pod względem wydajności i funkcji. Wyróżniać się będą: pierwsza na świecie 96-stronicowa offsetowa maszyna zwojowa Sunday 5000 oraz najnowsze systemy obróbki końcowej Magnapak i Pacesetter.
Już na poprzednich targach drupa można było zobaczyć liczne innowacje jak nasze konstrukcje maszyn M-600, Uniliner, Sunday i FPS oraz technologie DigiRail, Ecocool, Autoplate i Pacesetter – mówi Bob Brown, CEO firmy Goss International. – W tym roku chcemy postawić sobie jeszcze wyższe wymagania i wykazać, jak współpracujemy z drukarnią każdej wielkości i spełniamy najbardziej różnorodne potrzeby, aby stworzyć jedyne w swoim rodzaju nowe możliwości biznesowe.
Do rozwiązań firmy Goss pokazywanych na drupie zaliczają się nowe technologie ukierunkowane na niskie nakłady i duże objętości. Firma zaprezentuje instalacje maszyn Automatic Transfer (AT) Sunday do wymiany zleceń „w biegu”. Dotychczas na świecie pracuje ponad tuzin maszyn drukujących w kombinacji Autoplate z technologią Automatic Transfer, w tym także rotacje z ośmioma jednostkami drukującymi pozwalającymi na wymianę czterobarwnych zleceń podczas trwającej produkcji.
Poza tym Goss International przedstawi kluczowe technologie nowej 96-stronicowej rotacji Sunday 5000 i zaprezentuje symulacje, jak na podstawie bezkanałowej technologii obciągów, precyzyjnej techniki w konstrukcji maszyny i ścisłej współpracy z dostawcami dodatkowych komponentów i materiałów eksploatacyjnych możliwe jest produkowanie szerszych maszyn. Pierwsza maszyna Sunday 5000 z szerokością wstęgi 2860 mm zostanie zainstalowana w tym roku we Włoszech.
Na drupa będą pokazane także rozbudowane systemy workflow Goss Web Center zarówno do maszyn akcydensowych, jak i gazetowych z nowymi parametrami wydajności, zapewniające wyższy stopień automatyzacji i obniżające ilość makulatury.
Ponownie będzie można zobaczyć wystawiany po raz pierwszy na drupa 2004 system maszyny Goss FPS z rozsuwanymi jednostkami drukującymi i wszechstronnymi możliwościami produkcyjnymi dzięki zmianie długości odcięcia, szerokości wstęgi lub liczby pasów. Pierwszy system Goss FPS produkuje w drukarni Independent News and Media w Północnej Irlandii tygodniowo dwa miliony produktów coldset, heatset i mieszanych. Drugi taki system jest właśnie instalowany w Holandii, a trzecia maszyna pojedzie do USA zaraz po targach drupa.
Rotacje Uniliner i Magnum tworzą tak jak przedtem filary portfolio produkcyjnego Goss International i są chętnie stosowane do wszechstronnej produkcji gazetowej i półkomercyjnej na całym świecie. Do nowych, prezentowanych na drupa charakterystycznych właściwości maszyny Uniliner należy m.in. automatyczny system wymiany płyt. Wieża maszyny Magnum drukująca cztery stronice będzie pokazana z nowym bezwałowym systemem napędu i z trzema wałkami nadającymi farbę.
Głównym tematem na drupa jest dążenie drukarń i wydawnictw do uzyskiwania wyższego stopnia produktywności, zdolności do konkurowania i do tworzenia wartości dodanej – mówi Brown. – Globalne środki finansowe, szeroka oferta produktów i usług oraz innowacyjne technologie wyróżniają firmę Goss International i zapewniają nam optymalne warunki do wspierania naszych klientów w tych dążeniach.
Na podstawie materiałów firmy Goss opracował ZZ