„Ich bin ein Rolander”
27 lut 2017 09:47

Tony Langley, brytyjski przemysłowiec, który 5 lat temu nabył arkuszową dywizję Manroland AG, w ostatnim przemówieniu w Offenbach ponownie potwierdził swoje zaangażowanie na rzecz niemieckiego producenta maszyn.

Adresując swoje słowa do niemieckiego zarządu oraz dyrektorów zarządzających ponad 40 przedstawicielstw, Langley wspomniał, jak bardzo firma Manroland Sheetfed zmieniła się przez ostatnie 5 lat. Powiedział, że została „przekształcona poprzez dopasowanie mocy produkcyjnych i zwiększenie efektywności” i sprzedała 500 maszyn drukujących, a serwisowała kilka tysięcy więcej, od kiedy zmieniła właściciela.

Nawiązując do opinii sceptyków w firmie, stwierdził: Gdy oni głosili, że firma nie będzie więcej inwestowała w badania i rozwój, my stworzyliśmy najbardziej zaawansowaną technologicznie maszynę na świecie (Roland 700 Evolution) i to zaledwie w dwa lata. Inni po upływie dwóch lat wciąż myślą na ten temat.

Skomentował, ze firma nie tylko wypracowała zyski w ostatnich pięciu latach, czego nie może podważyć żaden z konkurentów, ale również zwrócił się kapitał zainwestowany w firmę. 

Uznając wkład Alfreda Rothlaendera (kluczowa rola w przekształceniu firm Langleya – Claudius Peters i Piller w Niemczech) oraz obecnego CEO – Rafaela Penueli, powiedział, że: Zarząd i pracownicy podjęli wyzwanie, aby zmienić swoje podejście do biznesu na dobre.

Podsumowując, Tony Langley nawiązał do sławnego berlińskiego przemówienia prezydenta Johna F. Kennedy'ego, mówiąc, że pięć lat temu stanął przy firmie Manroland w czasie głębokiej niepewności, a po upływie tych pięciu lat jest dumny, iż może ponownie potwierdzić: Ich bin ein Rolander.

Manroland Sheetfed GmbH to wiodący producent arkuszowych maszyn drukujących. Firma, założona w 1871 r., jest jednym z najstarszych producentów maszyn drukujących na świecie. Obecnie firma posiada swoje przedstawicielstwa w ponad 40 krajach. Manroland Sheetfed GmbH stanowi w całości własność prywatnej brytyjskiej grupy przemysłowej Langley Holdings plc.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Manroland Sheetfed

error: Kopiowanie zabronione!
cript>