Innowacje na pełnym gazie
24 maj 2019 10:11

W dniach 13-17 maja br. doroczne, globalne spotkanie Xerox Forum gościło na portugalskim wybrzeżu Algarve. Jego głównym technologicznym bohaterem było rozwiązanie Ultra Lightweight Stock Printing Kit, o które został uzupełniony monochromatyczny system drukujący Xerox Nuvera. Otwiera ono nie tylko drogę umożliwiającą migrację nakładów z technologii offsetowej, ale jest również odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wykorzystywanie mediów niskogramaturowych w druku książek.

Xerox Forum to szeroka inicjatywa umożliwiająca spotkanie użytkowników technologii amerykańskiego koncernu z jego kadrą zarządzającą najwyższego szczebla oraz branżowymi ekspertami, stwarzająca okazję do dyskusji na temat rozwoju rynku i biznesu. W ramach Xerox Forum odbywają się również Premier Partners Congress i Graphic Communications Reseller Congress, będące szansą na zdobycie nowej wiedzy, cennych wskazówek marketingowych oraz poznanie trendów, które będą kształtowały naszą branżę w najbliższych latach. Wydarzeniu towarzyszy zazwyczaj prezentacja nowinek technologicznych – w ubiegłym roku podczas Xerox Forum 2018 w Warszawie zadebiutował system Xerox Iridesse Production Press. Nie inaczej było i w tym roku.

Druk na papierach od 44 g/m2

Tegoroczną nowością Xerox jest wzbogacenie oferty monochromatycznych systemów drukujących Xerox Nuvera o rozwiązanie Ultra Lightweight Stock Printing Kit. Dzięki tej technologii możliwy jest druk na mediach o gramaturze od 44 g/m2 również na arkuszach w dużym formacie, co czyni to rozwiązanie jednym z pierwszych w segmencie arkuszowego, cyfrowego druku monochromatycznego. Otwiera ono nie tylko drogę umożliwiającą migrację nakładów z technologii offsetowej, ale jest również odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wykorzystywanie mediów niskogramaturowych w druku książek.

Jest to 374. patent Xerox opracowany dla systemów drukujących Nuvera (dwa z nich stanowią część nowej opcji Ultra Lightweight Kit) i jednocześnie świadectwo zaangażowania amerykańskiego koncernu w rozwój i wszechstronność produkowanych urządzeń.

Cyfrowy system produkcyjny Xerox 

Nuvera oferuje wysoką jakość obrazu oraz szerokie możliwości wykańczania. Zaprojektowany został pod kątem druków reklamowych i transakcyjnych, doskonale sprawdza się również w produkcji dziełowej, dla której najnowsze rozwiązanie Ultra Lightweight Stock Printing Kit będzie miało duże znaczenie. 

Wyróżnij się albo zgiń

Dokładnie rok po debiucie w Warszawie system Xerox Iridesse cieszy się nie tylko uznaniem rynku, co przejawia się kolejnymi instalacjami, ale także zdobywa nagrodę stowarzyszenia EDP w kategorii Innowacja w Produkcji Cyfrowej w zakresie systemów drukujących na papier cięty. 

To szybkie, sześciokolorowe urządzenie, które łączy druk czterokolorowy i dwa kolory specjalne w jednym przebiegu. Xerox Iridesse Production Press zadebiutował jako jedyna cyfrowa maszyna produkcyjna, która drukuje w odcieniach metalicznego złota i srebra dzięki suchym tonerom specjalnym, a także dzięki przezroczystemu, suchemu tonerowi a to wszystko w jednym przebiegu. Iridesse pozostaje jedyną maszyną cyfrową, która może drukować do 6 kolorów w jednym przejściu z precyzją, dając możliwość wzbogacania wydruków tonerami metalicznymi, bezbarwnym i białym. Daje to więcej możliwości projektowania, ułatwiając jednocześnie małym firmom korzystanie ze specjalnych wykończeń w niskich i średnich nakładach. Iridesse to innowacja Xerox na pełnym gazie – powiedziała Tracey Koziol, wiceprezes w firmie Xerox. – Iridesse daje projektantom i drukarniom cyfrowym możliwość dywersyfikacji oferty oraz rozwoju działalności dzięki większej liczbie funkcji, lepszej jakości i większej elastyczności przy niższych kosztach.

Potwierdzają to nie tylko jej użytkownicy, ale również ich klienci.

Będąc agencją kreatywnej marki stawiamy na nasz największy atut – pomysły – wyjaśnił Ben Glazier z agencji kreatywnej Glazier Design. – Xerox Iridesse daje nam wiele możliwości przekazywania nowych i świeżych pomysłów firmom odzieżowym, sieciom handlowym i markom z innych branż, dla których najważniejsze jest wrażenie, jakie mogą wywierać na swoich klientach, pomagając im wyróżnić się. Oferuje fantastycznie krótki czas realizacji, co pozwala nam na szybką i efektywną pracę, oszczędzając w ten sposób koszty i czas klienta.  AN