Innowacje napędzające wielkoformatowy biznes
3 lut 2017 13:50

Grafikus – Systemy Graficzne Sp. z o.o. jest prywatną polską firmą, która funkcjonuje z sukcesem na rynku krajowym od 1986 roku. Zajmuje się obsługą przedsiębiorstw poligraficznych w zakresie dostaw materiałów, maszyn i urządzeń do druku, ich serwisowania oraz doradztwa technicznego. Stale współpracuje z renomowanymi producentami z całego świata.

Od zeszłego roku jest przedstawicielem EFI, firmy skupionej przede wszystkim na jednej, podstawowej rzeczy, jaką jest wzrost i sukces klientów w ich poligraficznym biznesie.

Ostatnimi kamieniami milowymi firmy są m.in.:

- serwery wraz z osprzętem oraz oprogramowaniem znanym pod nazwą EFI Fiery;

- atramentowe i przyjazne środowisku drukarki wielkoformatowe oparte na technologii LED UV, cechujące się znakomitym parametrem TCO (całkowity koszt posiadania);

- rewolucyjne w zakresie wydajności i jakości druku systemy stworzone dla szeroko rozumianej reklamy, produkcji tekstylnej czy ceramicznej.

18Nowością w ofercie EFI są działające w oparciu o technologię LED plotery VUTEk 3r i 5r, będące najbardziej zaawansowanymi technologicznie rolowymi ploterami wielkoformatowymi na rynku. Cechuje je najwyższa jakość druku w połączeniu z największymi prędkościami produkcyjnymi i szerokim zakresem dostępnych opcji dodatkowych. Maszyny te, o maksymalnej szerokości zadruku odpowiednio 350 i 500 cm, posiadają zaawansowane, piezoelektryczne głowice, wytwarzające rzeczywiste 7 pl krople, dzięki którym tworzone są obrazy z kolorów C, M, Y, K w prawdziwej rozdzielczości do 1200 dpi. Wśród wielu rozwiązań opcjonalnych warto wspomnieć o możliwości dodania kolorów LC, LM, LK i białego, systemu wielozwojowego (do 3 roli o szerokości 1,6 m), stołu z podsysem do zadruku na arkuszach czy obsługi Jumbo roli o wadze do 750 kg w celu wydłużenia ciągłości procesu produkcyjnego. Konstrukcje te mogą się poszczycić bardzo wysoką produktywnością, dochodzącą do 455 m2 na godzinę.

W portfolio drukarek wielkoformatowych firmy Grafikus znajduje się kilkanaście modeli urządzeń przeznaczonych do zadruku materiałów rolowych (EFI MATAN) i płaskich, folii do termoformowania oraz tekstyliów (VUTEk FabriVU).

Przykładem takiego plotera jest rozwiązanie hybrydowe H1625 w wersji LED lub tradycyjnej lampowej, dysponujące drukiem w 8-stopniowej skali szarości kroplą o rozmiarze 6 pl, dzięki czemu klient może uzyskać obrazy z nasyconymi kolorami, płynnymi przejściami tonalnymi o jakości zbliżonej do fotografii.

Grafikus – Systemy Graficzne od połowy 2016 roku jest przedstawicielem włoskiej firmy Elitron, producenta wysokiej jakości ploterów tnąco-bigująco-frezujących.

W świecie, gdzie technologiczna ewolucja istotnie wpływa na branżę poligraficzną i opakowaniową, nowe cyfrowe technologie coraz częściej zastępują konwencjonalne techniki drukowania i cięcia. Podczas gdy w cyfrowym drukowaniu poszukiwane są interesujące poziomy jakości i wydajności, automatyczne wycinanie nie zdołało, aż do teraz, nadążyć za zmianami. Firma Elitron może się poszczycić urządzeniem Kombo TAV-R, czyli elastycznym, modułowym, innowacyjnym systemem tnącym ze zintegrowaną obsługą materiałów dla pracy w całkowicie automatycznych cyklach produkcyjnych.

Kombo TAV-R narodził się z 20-letnich doświadczeń i najwyższego poziomu wiedzy technologicznej, know-how firmy Elitron. Ze swoimi różnorodnymi oryginalnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami jest on pierwszym krokiem do rzeczywistej automatyzacji procesu produkcyjnego na rynku ploterów tnąco-bigujących. Dzięki temu urządzeniu klient uzyskuje maksymalną produktywność dysponując dwoma niezależnymi multinarzędziowymi głowicami tnącymi, pracującymi na całym obszarze roboczym. Oprogramowanie TwinCut firmy Elitron kalibruje i przypisuje podawane prace do każdej z głowic tnących, optymalizując całkowity czas pracy.

Obszar roboczy o wymiarach maksymalnie do 3200x2200 mm z 24 lub 32 strefami podsysu został skonstruowany w celu zapewnienia perfekcyjnego przylegania nawet najtrudniejszego w obróbce materiału.

Cały obszar roboczy, niezależnie od tego, czy załadowany pojedynczym, czy wieloma arkuszami, jest w pełni rozładowywany za jednym razem przez Airo Panel, będący wyłącznym patentem firmy Elitron.

Elitron Kombo TAV-R może pochwalić się również oryginalnym opatentowanym automatycznym zarządzaniem paletami przenoszonymi ze strefy podawczej do strefy odbioru.

Grafikus – Systemy Graficzne we współpracy z klientem jest w stanie znaleźć najlepsze rozwiązanie, odpowiadające indywidualnym wymaganiom, sprawnie rozwijając wraz z firmą Elitron projekty logistyki procesu produkcyjnego, pozwalające zautomatyzować różne jego obszary.

Elitron jest producentem kilkunastu modeli ploterów dopasowanych do potrzeb różnych rynków, między innymi reklamowego i komunikacji wizualnej, tekstylnego, opakowaniowego oraz przemysłowego.

Sztandarowym ploterem tnąco-bigująco-frezującym jest model Kombo SD+ w wersjach ze standardowym polem roboczym lub stołem taśmowym.

Charakteryzuje się on:

- multinarzędziową głowicą dla cięcia, bigowania i frezowania materiałów, w opcji nawet do 120 mm wysokości;

- funkcją automatycznej zmiany narzędzi;

- zintegrowanym, opatentowanym Seeker Systemem, wykrywającym wydrukowane obrazy i punkty referencyjne na stole roboczym;

- prędkością do 102 m/min, przyspieszeniem 1,4 G;

- innowacyjnym systemem wideo-projektorowym, który pozwala oszczędzać i maksymalnie wykorzystać obrabiany materiał.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Grafikus – Systemy Graficzne

error: Kopiowanie zabronione!
cript>