Innowacje z dziedziny uszlachetniania dla rynku opakowań
27 kwi 2018 10:10

Podczas targów Packaging Innovations, które odbywały się w dniach 17-18 kwietnia w Warszawie, firma PC PRINT zaprezentowała na stoiskach B18 oraz E10a najnowsze rozwiązania i trendy z zakresu uszlachetniania powierzchni dla rynku opakowań.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Virtual Reality TRUSTCONCEPT® – innowacyjne rozwiązanie wizualne łączące zabezpieczenie TRUSTSEAL® z oprogramowaniem TRUSTCODE®. Virtual Reality TRUSTCONCEPT® to wyjątkowe doświadczenie, dzięki któremu odwiedzający stoisko PC Print mogli poznać przykłady atrakcyjnych rozwiązań służących do komunikacji marketingowej oraz zabezpieczenia, promocji i ochrony marki. Na podkreślenie zasługuje fakt, że była to premiera tego systemu na targach Packaging Innovations.

Absolutną nowością było zaprezentowane po raz pierwszy na targach Packaging Innovations oprogramowanie FOILCONNECT®. Program FOILCONNECT® umożliwia efektywną kalkulację ilości folii do hot stampingu używanej do produkcji opakowań w układzie arkuszowym. Goście odwiedzający stoisko PC Print doceniali tę bezpieczną i łatwą w obsłudze aplikację pozwalającą obliczyć optymalną ilość folii niezbędnej do wykonania danej pracy. Dzięki takiemu wsparciu proces produkcyjny z wykorzystaniem folii do tłoczenia na gorąco staje się szybki i wygodny.

Podczas targów odwiedzający stoisko PC Print mieli również możliwość zapoznania się z AKADEMIĄ PC PRINT. To inicjatywa obejmująca wsparcie firm z zakresu dekoracji powierzchni przy wykorzystaniu technologii tłoczenia na gorąco, transferu folii na zimno oraz nowych technologii. Akademia PC Print adresowana jest do: właścicieli i projektantów marek, producentów opakowań, w tym wszystkich drukarń, przetwórców tworzyw sztucznych. Akademia to również szkolenia dla uczniów i studentów oraz wszystkich tych osób, które pragną zgłębić zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę z zakresu hot i cold stampingu oraz innych technologii z dziedziny uszlachetniania powierzchni.

Kolejną innowacją prezentowaną przez firmę PC Print było urządzenie DM LINER® UV INK, umożliwiające transfer folii do uszlachetniania o nazwie DIGITAL METAL® na podłoża zarówno papierowe, jak i z tworzyw sztucznych. Technologia DIGITAL METAL® polega na zadrukowaniu elementów projektu, które mają zostać uszlachetnione atramentem UV. Następnie zadrukowane elementy są pokrywane w urządzeniu DM LINER® UV INK folią z wykorzystaniem promieni UV.

Firma PC Print podczas tegorocznych targów Packaging Innovations uczestniczyła też w wydarzeniach towarzyszących. Podczas konferencji LABEL INNOVATIONS przedstawiciele PC Print zaprezentowali najnowsze trendy i rozwiązania z zakresu uszlachetniania powierzchni. Specjalnie na tę konferencję została przygotowana etykieta z wykorzystaniem folii metalizowanych oraz dyfrakcyjnych firmy Kurz: LUXOR KPW OP, SB AQUADROPS oraz SB CROSSLIGHT. W trakcie PACKAGING [R] EVOLUTION firma PC Print przedstawiła nowoczesne rozwiązania i narzędzia z zakresu zabezpieczania i identyfikacji marki. Specjalnie na tę konferencję zostały przygotowane etykiety ze znakiem SPATIAL FX z bardzo jasnymi i wyraźnymi efektami 3D. Spatial FX jest dostępny zarówno w wersji folii do tłoczenia na gorąco, jak i folii do transferu na zimno.

Tegoroczna edycja targów Packaging Innovations była poświęcona jubileuszowi 25 lat współpracy między firmami PC PRINT i LEONHARD KURZ Stiftung & Co. KG. 

Specjalnie na tę okazję została przygotowana okładka wydania POLIGRAFIKI promującego wydarzenie Packaging Innovations. Do realizacji tego projektu zostały wykorzystane folie i matryce dostarczone przez firmy LEONHARD KURZ oraz HINDERER & MÜHLICH.

Z uwagi na fakt, że poza zespołem PC Print podczas całych targów obecni byli również eksperci z firmy KURZ, oba stoiska były doskonałym miejscem do rozmowy z Partnerami Biznesowymi i Klientami na temat dotychczasowych działań i wspólnych osiągnięć oraz planów, a także nowych projektów z zakresu uszlachetniania i dekoracji powierzchni, które wspólnie będą realizowane.

Zespół PC Print

www.pcprint.pl

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>