Innowacyjna technologia gwarantem doskonałości produkcyjnej
15 wrz 2021 08:42

TOTEM to dynamicznie rozwijająca się drukarnia, która od dawna jest aktywna na polskim rynku poligraficzno-reklamowym. O jej sukcesie świadczą zarówno kondycja finansowa, jak i uznanie oraz zadowolenie wielu klientów, a stoi za nim m.in. doskonale wyposażony park maszynowy, którego sercem są dwie maszyny dostarczone przez LFP Industrial Solutions: Durst Rhotex 325 i Durst RHO P10 200 HS. 

Drukarnia TOTEM może pochwalić się wieloma sukcesami. W ostatnich latach podbiła swoimi produktami nie tylko rynek polski, ale także na coraz większą skalę współpracuje z firmami zagranicznymi. Za suk- cesem firmy stoi zgrany zespół specjalistów i duży potencjał produkcyjny. Za jego część odpowiedzialne są dwie maszyny: Durst Rhotex 325 oraz Durst RHO P10 200 HS, na których firma pracuje już ponad 3 lata. Wielką zaletą maszyny Durst Rhotex 325 jest to, że może pracować w systemie 24/7, dzięki czemu możemy realizować wszystkie zlecenia na czas – mówi współwłaściciel drukarni TOTEM, Marcin Kamiński. – Jakość druku, jaką oferuje Durst RHO P10 200 HS, jest fantastyczna. W obu maszynach ogromnym plusem jest adhezja atramentów i odwzorowywany gamut barwny, które pozwalają nam spełnić życzenia najbardziej wymagających klientów.

Możliwości na każdym kroku

Dzięki inwestycji w powyższe systemy drukujące TOTEM zyskał całkowicie nowe możliwości, szczególnie w zakresie odwzorowania barw i prędkości drukowania. W naszym parku maszynowym mamy kilka mniejszych, wolniejszych maszyn, których wielkość kropli jest podobna lub nawet nieco mniejsza niż ta w maszynach Durst – zauważa Marcin Kamiński. – Mogłoby się wydawać, że będą one drukować równie dobrze. Okazuje się jednak, że technologia Durst jest na najwyższym poziomie i pozwala odwzorować każdą barwę. Dzięki obu nowym maszynom drukującym możemy przyjmować zlecenia, których wcześniej nie bylibyśmy w stanie zrealizować. Co dla nas istotne, maszyny są na tyle elastyczne, że możemy używać ich nie tylko do produkcji, ale także do tworzenia pojedynczych prototypów. Mają więc one wpływ na nieustanne poszerzanie naszego portfolio.

Jakość bez ograniczeń

Marcin Kamiński podkreśla, że inwestycja w urządzenia Durst pozwala zaoferować klientom firmy jakość, którą trudno przecenić: Obecnie klientów nie interesuje to, za pomocą jakiej maszyny czy technologii drukujemy. Zależy im na jakości adekwatnej do ceny, jaką chcą zapłacić za daną usługę. Dzięki nowym urządzeniom jesteśmy w stanie usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających klientów. Niedawno przygotowywaliśmy reklamę na podłożu tekstylnym o szerokości zadruku 5 metrów dla renomowanego producenta samochodów. Pomimo że całość wydruku musiała być łączona ze względu na swoją wielkość, klient był zachwycony zarówno najwyższą jakością wydruku, jaką osiągnęliśmy, jak i faktem, że łączenia nie było widać. Niewątpliwą zaletą obu posiadanych przez nas maszyn jest także różnorodność podłoży, jakie możemy zadrukowywać. Dzięki niej przestaliśmy się ograniczać. Możemy zaoferować naszym klientom dokładnie to, czego potrzebują.

Sprawdzony dostawca

Obie maszyny, czyli Durst Rhotex 325 i Durst RHO P10 200 HS, dostarczył do drukarni TOTEM renomowany dystrybutor Durst w Polsce – firma LFP Industrial Solutions. Współpraca zarówno podczas instalacji, jak i w przypadku późniejszego serwisu przebiegała wzorcowo. Serwisy dostawców maszyn drukujących w Polsce funkcjonują bardzo różnie, muszę jednak podkreślić, że firma LFP Industrial Solutions posiada jeden z najlepiej działających w naszym kraju – podsumowuje Marcin Kamiński. 

Opracowanie: AN

 

cript>