Innowacyjne rozwiązania produkcyjne
11 mar 2024 14:40

Firma Vanguard Europe wystawi się na targach FESPA Global Print Expo w Amsterdamie wspólnie z Pixia BV, swoim strategicznym partnerem. Zaprezentowane zostaną rozwiązania roll-to-roll i flatbed, a także najnowsza oferta nośników, oprogramowania i usług.

Pixia BV to holenderska firma z siedzibą w Vianen k. Utrechtu, która ma bogate doświadczenie w dziedzinie wielkoformatowych nośników druku, laminatów, folii magnetycznych i do zastosowań wewnętrznych, które zdobyła, obsługując producentów oznakowań, a także dużych dostawców usług druku online. Vanguard Europe jest natomiast spółką zależną Vanguard Digital Printing Systems Corp z Lawrenceville, w stanie Georgia, w USA. Założona pod koniec 2021 roku firma Vanguard Europe ma na celu powtórzenie sukcesu sprzedażowego swojej spółki macierzystej, która zainstalowała ponad tysiąc urządzeń drukujących w segmencie druku wielkoformatowego w obu Amerykach. Osiągnięcie to zawdzięcza m.in. wiedzy swoich sprzedawców, dystrybutorów i innych partnerów. Przemysłowe systemy druku płaskiego i rolowego firmy Vanguard są wykorzystywane na rynkach, takich jak oznakowania, dekoracje, zastosowania przemysłowe i opakowania. Vanguard Europe ma siedzibę w specjalnie wybudowanym obiekcie Kraftwerk o powierzchni 5500 m2 obok siedziby głównej Grupy Durst w Brixen, we Włoszech.

Kolejny kamień milowy

(...) Partnerstwo z Pixia na stoisku w Amsterdamie stanowi kolejną okazję do podkreślenia naszego zaangażowania w segmencie wielkiego formatu. Pokażemy nasze innowacyjne rozwiązania produkcyjne UV LED typu flatbed i roll-to-roll. Zademonstrujemy płynną kontrolę procesów i wszechstronność od początku do końca, w tym naszą wewnętrzną wersję oprogramowania Durst Workflow z analityką, profesjonalną i unikalną funkcją w tym segmencie rynku – mówi Fabian Sottsas, dyrektor zarządzający Vanguard Europe.

Dział Durst Software & Solutions zaprezentuje na stoisku swoje kompletne portfolio. Rozwiązania oprogramowaniowe zapewniają klientom usprawnione procesy od początkowego tworzenia plików, po przygotowanie do druku, produkcję i końcową analizę. Dodatkowo umożliwiają one wyższy poziom automatyzacji i wydajności, poprawiając procesy produkcji druku i usprawniając działanie biznesowe.

Jeroen van Dortmont, dyrektor zarządzający Pixia, komentuje: FESPA jest wydarzeniem globalnym, ale widzimy również znaczący potencjał lokalny w wystawianiu się razem z Vanguard. Mamy zaufanie do rynku i jesteśmy pewni, że nasi klienci potrzebują wysokiej jakości, przyjaznych dla środowiska maszyn do produkcji przemysłowej, które są jednocześnie konkurencyjne cenowo. Na targach chętnie podzielimy się szczegółami instalacji, które mamy w regionie Beneluksu.

Opracowanie: AN