Inspiracja i edukacja na FESPA Global Print Expo 2022 
26 kwi 2022 13:41

Odwiedzający targi FESPA Global Print 2022 będą mogli czerpać inspirację i wiedzę dzięki wprowadzeniu dwóch nowych przestrzeni, których głównym celem będzie wymiana doświadczeń: Sustainability Spotlight, poświęconej zrównoważonemu rozwojowi branży druku specjalistycznego oraz Pawilonu Stowarzyszeń.

Na drodze do zrównoważonego rozwoju

Aby umożliwić drukarniom specjalistycznym dokonywanie bardziej zrównoważonych i świadomych ekologicznie wyborów dla swojej działalności, targi FESPA wprowadzą funkcję Sustainability Spotlight. Na stoisku C50 w hali 25 odwiedzający będą mogli wysłuchać prezentacji kilku ekspertów branżowych, którzy udzielą praktycznych porad dotyczących najlepszych praktyk w zakresie ochrony środowiska. Producenci grafiki i drukarnie tekstylne mogą również obejrzeć szeroką gamę próbek materiałów i dowiedzieć się, jak wytwarzać innowacyjne, ale zrównoważone produkty końcowe, które będą cenione przez ich klientów. Głównym sponsorem wydarzenia jest HP, a samo stoisko będzie nadawało się do recyklingu i wielokrotnego użytku dzięki produktom firmy Reboard Technology. 

Podczas targów eksperci branżowi poprowadzą serię pouczających wykładów na takie tematy, jak:
– zrównoważone materiały do zastosowań graficznych i tekstylnych; 
– urządzenia do pomiaru śladu węglowego i standardy;
– jak zmniejszyć zużycie energii; 
– jak sprawić, by łańcuchy dostaw były bardziej przejrzyste; 
– jak specjaliści od druku mogą uniknąć zjawiska greenwashingu. 

Budowanie rentownego biznesu jest celem numer jeden każdego przedsiębiorcy, ale społeczność druku specjalistycznego ma również obowiązek dbania o zrównoważony rozwój, który staje się priorytetem dla nabywców usług poligraficznych – powiedział Michael Ryan, dyrektor FESPA Global Print Expo. – Oznacza on zrozumienie całej działalności oraz możliwości i zagrożeń, które należy uwzględnić zarówno teraz, jak i w przyszłości. Naszym celem przyświecającym wprowadzeniu Sustainability Spotlight jest poinformowanie społeczności o różnych możliwościach, jakie stoją przed nią na drodze do zrównoważonego rozwoju. Chcemy pokazać firmom poligraficznym, jak sprostać zmieniającym się wymaganiom klientów, zwiększyć wydajność i rentowność, a jednocześnie wprowadzić znaczące usprawnienia w ich łańcuchu dostaw i wysiłkach na rzecz obniżenia emisyjności.

Promocja talentów – pawilon Stowarzyszeń FESPA 

W ramach tegorocznych targów powstanie również Pawilon Stowarzyszeń, w którym prezentowane będą talenty międzynarodowej społeczności członków FESPA poprzez ekspozycję prac wykonanych techniką sitodruku i druku cyfrowego. Odwiedzający południowe wejście Messe Berlin będą mogli zainspirować się i dowiedzieć, w jaki sposób różnorodne aplikacje zostały wydrukowane i wykończone przez członków z 16 krajów, w tym z Japonii, Tajlandii, Meksyku i RPA. 

Printeriors stawia na naturę

Przestrzeń Printeriors, która od swojej premiery cieszy się dużym zainteresowaniem, ponownie zawita do Berlina, aby połączyć właścicieli marek, projektantów i architektów z dostawcami usług druku i producentami w celu prezentacji najnowszych trendów w dekoracji i wzornictwie. Wystawa, zlokalizowana w południowym wejściu na teren targów, ożywi obrazy na tekstyliach, tapetach ściennych, meblach, podłogach, w sztuce, oświetleniu i akcesoriach. Po raz kolejny FESPA nawiązała współpracę z ilustratorem Jasperem Goodallem, którego prace są wykorzystywane przez ambasadorkę targów FESPA ds. tekstyliów Debbie McKeegan do projektowania i produkcji gotowych aplikacji dekoracyjnych. Dzięki różnorodnym możliwościom systemów drukujących w produkcji dekoracji wnętrz i przestrzeni zewnętrznych, zwiedzający będą mogli zanurzyć się w interaktywnym świecie flory i świeżości świata natury, przechodząc przez kolekcję siedmiu tematów: Tropical Verdure, Nature's Canopy, Opulent Lux, Aqua Mist, Surface Micro, Organic Flora oraz Cacti Geos.

Powrót Wrap Masters

W tym roku powraca również popularny konkurs World Wrap Masters, organizowany we współpracy z firmą 3M jako partnerem w zakresie podłoży winylowych i HP jako partnerem w zakresie druku. Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy będą mieli za zadanie okleić samochody oraz inne obiekty w serii konkursów na czas, w których zostaną ocenieni przez panel złożony z dotychczasowych zwycięzców i ekspertów Wrap Masters.

Aż 36 europejskich zawodników będzie rywalizować w zawodach regionalnych podczas dwóch pierwszych dni konkursu. W największym jak dotychczas finale imprezy 12 półfinalistów, którzy odnieśli sukces, zmierzy się ze sobą w walce o tytuł Mistrza Oklejania 2022.

Dzięki nowym przestrzeniom tematycznym i entuzjastycznemu uczestnictwu naszych partnerów oraz członków Stowarzyszenia, FESPA Global Print Expo 2022 będzie obowiązkowym wydarzeniem dla społeczności drukarskiej – podsumowuje Michael Ryan. – Profesjonaliści z branży poligraficznej mogą wiele zyskać, jeśli zainwestują czas, aby poszerzyć swoją wiedzę, nawiązać kontakty z innymi uczestnikami rynku i zainspirować się ich kreatywnością. Dzięki zupełnie nowym przestrzeniom tematycznym odwiedzający opuszczą targi FESPA pełni innowacyjnych pomysłów, świeżych spostrzeżeń i cennych kontaktów, gotowi do wprowadzenia pozytywnych zmian i wzbogacenia swojej oferty.

Więcej informacji na temat przestrzeni specjalnych targów FESPA Global Print Expo 2022 na stronie https://www.fespaglobalprintexpo.com/why-visit/features. 

Rejestracja jest już możliwa na https://www.fespaglobalprintexpo.com/. 

Zwiedzający otrzymają 30 EUR zniżki na bilet wstępu po użyciu kodu FESH260.  AN