Inspiracje wielkoformatowe od HP 
19 maj 2017 11:10

Podczas tegorocznych targów Fespa firma HP Inc. poinformowała o dostępności nowych rozwiązań w technologii HP dla dostawców usług druku wielkoformatowego (PSP). Jak zapowiedziała firma, dzięki innowacyjnym możliwościom produkcyjnym i aplikacyjnym będą oni mogli rozwijać swe przedsiębiorstwa w branżach signage & display oraz dekoratorskiej. 

Firma wprowadziła na rynek nowe maszyny drukujące HP Latex 3600 i 3200, elastyczne drukowanie dla branży oznakowań w maszynach HP Scitex 17000 oraz system operacyjny HP PrintOS dla maszyn HP Latex i HP Scitex HDR.

Technologie wielkoformatowe HP mogą w sposób stały wpływać na rynek, dzięki czemu dostawcy usług druku mogą się wyróżniać oraz zadziwiać i zachwycać swoich klientów – powiedział Gido van Praag, wiceprezes i dyrektor generalny Graphics Solutions Business dla krajów regionu EMEA w HP Inc. – Cieszymy się, że możemy zaoferować nowe rozwiązania naszej grupie PSP i rozszerzać dla nich zakres możliwości biznesowych.

Nowość Continuous Latex

Wprowadzona w 2009 r. technologia HP Latex zaowocowała ponad 40 000 zainstalowanych maszyn drukujących na całym świecie. Firma HP nadal wprowadza innowacje i rozszerza możliwości tej technologii dzięki rozwiązaniom takim jak seria HP Latex 300 Print & Cut wprowadzona na targach ISA Sign Expo 2017 czy nowym maszynom HP Latex 3200 i 3600.

Maszyny HP Latex 3600 i HP Latex 3200, drukujące w szerokości 3,2 m, obsługują większe nakłady i gwarantują ulepszony cykl miesięczny. HP Latex 3200 to doskonałe rozwiązanie dla dużych drukarń przeznaczone do produkcji szerokiej gamy aplikacji o wysokiej wydajności i wysokiej jakości. Maszyna jest dedykowana sprzedaży detalicznej, zastosowaniom w reklamie zewnętrznej, sektorowi zajmującemu się organizacją imprez i wystaw, grafikom samochodowym i wystrojowi wnętrz. Z kolei HP Latex 3600 została zaprojektowana z myślą o jeszcze większych firmach drukujących duże nakłady w trybie nieprzerwanej produkcji. Maszyna może wyprodukować do 35 000 m2 miesięcznie i jest przeznaczona do 

produkcji banerów, podświetlanych tablic reklamowych, okładzin ściennych, a także może być wykorzystywana w sprzedaży detalicznej i produkcji materiałów dla branży signage. 

Ponadto nowe maszyny HP Latex 3600 i HP Latex 3200 oferują m.in.: ulepszoną konsystencję kolorów dla wymagających prac, zmniejszone zużycie mediów dzięki nowemu narzędziu HP Latex Media Saver, niższe koszty pracy, automatyczną konserwację głowic drukujących oraz mniejsze koszty utrzymania. 

Produkcja dla branży signage na podłożach giętkich

Wysokiej jakości produkcja papierowych oznakowań do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, przy użyciu podłoży giętkich, jest teraz zapewniona przez Flexible Media Loader na maszynach do druku na tekturze falistej HP Scitex 17000. Wykorzystując technologię HDR firmy HP maszyna pracuje z dużą prędkością, zapewniając wysoką jakość druku, w tym płynne przejścia tonalne oraz wyraźny i szczegółowy druk tekstu przy dużych zamówieniach do 2 mln metrów kwadratowych rocznie.

Urządzenie HP Scitex 17000 jest przeznaczone m.in. do produkcji takich aplikacji zewnętrznych jak: podświetlane plakaty miejskie, reklamy na przystankach autobusowych, bilbordy lub aplikacji wewnętrznych jak oznakowania w metrze, plakaty i wolno stojące materiały ekspozycyjne.

Nowy system operacyjny HP PrintOS 

System PrintOS umożliwia teraz drukarniom i producentom drukującym na tekturze falistej uproszczoną i zautomatyzowaną produkcję małych nakładów opakowań, materiałów ekspozycyjnych, oznakowań oraz dekoracji. Nowe funkcje dostępne na platformie PrintOS zapewniają takie korzyści jak: korzystanie z chmury, niskie koszty rozruchu, łatwy narząd maszyny, nieograniczoną pojemność oraz spokój przy pracy dzięki najnowocześniejszej ochronie HP.

Funkcje PrintOS dostępne dla maszyn HP Scitex i HP Latex zawierają: aplikację Print Beat – zapewniającą widoczność pracy maszyny w celu ciągłego doskonalenia operacji produkcyjnych; Media Locator – gwarantujący szybki i pewny sposób na odnalezienie certyfikowanych mediów HP; Box – narzędzie do wymiany plików, które upraszcza pobieranie pliku do wydruku, jego sprawdzenie i przekazanie do produkcji; pakiet Application Suite – oferujący łatwy dostęp do aplikacji takich jak HP Signage Suite, ułatwiających projektowanie i zamawianie produktów z sektora dekoratorskiego i produkcji oznakowań; narzędzie Site Flow – umożliwiające skuteczne zarządzanie dowolną liczbą prac dziennie, od momentu złożenia zamówienia do jego wysyłki. 

Na podstawie materiałów HP Inc. opracował TP