Intergrafix i Infograf w dalekiej podróży
18 cze 2019 10:02

W maju tego roku przedstawiciel firmy Intergrafix Wiesław Dawidowicz oraz przedstawiciel firmy Infograf Jakub Dawidowicz odbyli daleką podróż do Chin. Podczas tej podróży zwiedziliśmy 15 fabryk z branży poligraficznej i opakowaniowej. 

Intergrafix importuje nowe maszyny z Chin od 8 lat. Nasza druga wizyta pokazała nam, jak wielki postęp poczyniły Chiny, jeżeli chodzi o produkcję maszyn. Większość naszych partnerów to nowoczesne fabryki. Potężne hale produkcyjne, przestronne magazyny części, własne zaplecze techniczne, w którym są przygotowywane podzespoły do produkcji maszyn. Elektronika sterująca pracą maszyn to głównie Schneider i Siemens; inne newralgiczne elementy odpowiadające za dobrą pracę maszyn pochodzą od zachodnich producentów. Byliśmy m.in. w fabryce, która produkuje automaty do kaszerowania na licencji Tunkersa. Duży nowoczesny zakład, na europejskim poziomie. Inna fabryka produkuje bardzo dobre automaty do sztancowania. W swoich konstrukcjach wykorzystuje technologie japońskie i szwajcarskiego Bobsta. Serce maszyny jest przez dwa tygodnie spasowywane i testowane, zanim zostanie do niej włożone. Taką maszynę zamówiliśmy dla naszego klienta z Polski i właśnie jest produkowana. Piękny nowoczesny zakład. Serce się raduje, kiedy widzisz kilkadziesiąt osób zajętych produkcją maszyn na wielu stanowiskach: tu testowanie maszyny, tam montaż prowadnic, dalej programowanie elektroniki. 

Byliśmy też w fabryce, która produkuje przekrawacze do papieru i bobiniarki. To jeden z największych producentów w Chinach, którego maszyny sprostały, jako jedyne, naszym oczekiwaniom. Maszyny te mogą przekrawać papier o gramaturze 18 g/m2, podczas gdy inni producenci zaczynają od 40 g/m2. 

Odwiedziliśmy zakład, który od ponad 30 lat produkuje przemysłowe laminatory: do laminowania na gorąco i wodne. Nowością, jaką nam zaprezentowano, są maszyny z głowicą indukcyjną – nagrzanie maszyny trwa 90 s. Innymi ciekawymi rozwiązaniami są system wycinający papier podczas laminowania oraz embossing, u nas znany jako kalandrowanie. W zależności od potrzeb możemy skonfigurować maszynę pod potrzeby klienta. Przewagą tych maszyn jest wydajność: automaty pracują z prędkością od 60 do 100 m/min. 

Zwiedziliśmy fabrykę produkującą składarko-sklejarki, której jesteśmy wyłącznym przedstawicielem w Polsce. Sprawdziliśmy, jak ma się nasze zamówienie, zamówiliśmy 4 maszyny oraz obejrzeliśmy prezentację ich najnowszego produktu: składarko-sklejarki XL, modelu w pełni zautomatyzowanego – ustawienie pracy na tej maszynie trwa ok. 5 minut, nie wspomnę o wydajności 400 m/min.

Odwiedziliśmy najlepszego producenta maszyn do produkcji kubków papierowych, gdzie testowaliśmy maszynę dla jednego z naszych klientów. Testy wypadły bardzo dobrze.

Wyjazd uważamy za bardzo udany; obraz Chin jako producenta złej jakości maszyn należy uznać za nieaktualny. Jest grupa producentów, którzy produkują maszyny na dobrym lub bardzo dobrym poziomie europejskim. Z takimi fabrykami współpracujemy. W wielu przypadkach wyprzedzają Europę, mają swoje patenty, innowacyjne rozwiązania niespotykane w innych maszynach. Potwierdzeniem tego jest fakt, że najwięksi światowi producenci maszyn produkują w Chinach. 

Nasza oferta powiększyła się o sporo nowych maszyn, dobrej jakości i w dobrej cenie. Ważne jest też to, że Intergrafix jako dostawca zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, co niewątpliwie zwiększa bezpieczeństwo zakupu.

Gościnność i jedzenie będziemy długo wspominać, coś fantastycznego!

Wiesław Dawidowicz

Artykuł sponsorowany 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>