International Paper Packaging Stars – finał drugiej edycji
23 mar 2018 13:58

„Nazywam się Photon. Jestem robotem, który pomaga dzieciom w nauce” – mówi o sobie mały elektroniczny zwierzak, który pełni funkcję przewodnika dzieci po technologiach i programowaniu. Pirells Innovative to producent opakowania Photona, który zwyciężył w konkursie International Paper Packaging Stars 2017. Finał drugiej edycji konkursu odbył się 8 lutego w Warszawie. 

Firma dowiodła, że opakowanie może być równie innowacyjne jak sam produkt. Zostało wykonane z najwyższą precyzją w oparciu o nowe technologie. Jest łatwe w użyciu i nadzwyczaj czytelne dzięki nowoczesnej i przejrzystej grafice. Nowatorskie zastosowanie tektury Alaska Plus sprawia, że jest też niezwykle wytrzymałe, pozwalając na długotrwałe przechowywanie produktu i wielokrotne stosowanie. Z roku na rok obserwujemy zmiany zachowań konsumentów, dla których coraz częściej liczy się nie tylko jakość produktu, ale także wygoda i ekologia. Opakowanie, które postanowiliśmy nagrodzić, przedstawia te właśnie wartości. Jest przyjazne, przejrzyste i nader praktyczne – mówi Radosław Praga z International Paper, dyrektor sprzedaży na Europę Wschodnią i inicjator konkursu.

W tym roku oprócz zwycięskiego opakowania Robota Photon nagrodzono także produkty polskich firm, zaprojektowane z tektur Alaska Plus oraz Arktika. 

Laureatami są: Drukarnia Dako Kozioł i Wspólnicy w kategorii „opakowanie czekoladek” za opakowanie „Ptasie Mleczko” oraz w kategorii „opakowanie nośników mediów i elektroniki” za opakowanie „Nikon AKM 90403”; Pirells Innovative w kategorii „opakowanie spożywcze” za opakowanie „1000 Lakes”; Intrograf – Lublin SA w kategorii „opakowanie kosmetyków” za opakowanie „Iwostin Purritin”; Intropak Płochocki & Wspólnicy w kategorii „opakowanie farmaceutyczne” za opakowanie „KFD Nutrition”. Nagrodzone firmy zostały docenione za uważne śledzenie potrzeb konsumentów: tego, jakich informacji o produkcie szukają, a także w jaki sposób korzystają z opakowań. 

Nagrodzone opakowania wykonane zostały z najwyższą precyzją, przy zastosowaniu nowatorskich rozwiązań w dziedzinie konstrukcji opakowań. Zachowując funkcję ochronną zmniejszono do minimum zużycie materiałów niepodlegających recyklingowi. Doceniliśmy także wzornictwo, zastosowaną kolorystykę oraz sposób prezentowania treści – mówi Katarzyna Nieciąg, kierownik produktu Tektury Powlekane, International Paper. 

Konkurs International Paper Packaging Stars został zorganizowany po raz drugi przez producenta najwyższej jakości tektury Alaska Plus oraz Arktika. Materiał pozwolił na stworzenie wytrzymałych i bogatych wzorniczo opakowań, które w minionym roku można było nabyć na polskim rynku. Konkurs ma na celu promocję polskich producentów opakowań, których w skali międzynarodowej cechują ponadprzeciętna pomysłowość i profesjonalizm. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy International Paper