Intrograf Lublin SA ponownie inwestuje w technologie Heidelberga 
16 lis 2018 11:28

W październiku br. drukarnia Intrograf Lublin SA zaprosiła do siebie liczne grono gości, w tym wielu swoich klientów, dla których od ponad 20 lat jest niezawodnym partnerem. Podczas dni otwartych drukarnia zaprezentowała nowe linie produkcyjne, w istotny sposób zwiększające możliwości zakładu i rozszerzające portfolio oferowanych usług. Łączne inwestycje związane z nowymi technologiami to 25 milionów złotych. 

Podobnie duże nakłady inwestycyjne były związane z oddaniem do użytku nowego zakładu produkcyjnego Intrograf Lublin SA na terenie lubelskiej Specjalnej Strefy Eko-nomicznej w 2014 roku. Cztery lata temu zaprezentowano m.in. pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych na świecie maszynę offsetową serii Speedmaster XL 75 Anicolor firmy Heidelberg. 

W ostatnich miesiącach Intrograf Lublin po raz kolejny zmodernizował swój park maszynowy, co związane jest z wymagającą grupą odbiorców, z którymi drukarnia współpracuje. Jest ona wiodącym dostawcą opakowań kartonowych oraz ulotek dla właścicieli marek w sektorach farmaceutycznym, kosmetycznym oraz FMCG. Wymagania i oczekiwania w tych sektorach stale rosną. 

Wśród najnowszych inwestycji drukarni Intrograf pod kątem produkcji opakowań znalazła się sześciokolorowa maszyna offsetowa Speedmaster CX 102-6-LYYL z dwiema wieżami lakierującymi i dwoma zespołami suszącymi firmy Heidelberg gwarantująca stabilną produkcję z prędkością 16 tys. arkuszy na godzinę w formacie 100x70 cm. Ponad 20 tys. maszyn serii Speedmaster pracujących na świecie oznacza zaufanie do ich możliwości i potwierdza ich wszechstronność. Maszyna posiada zaawansowany system zarządzania barwą oraz spektrofotometryczny pomiar kolorów. Zapewnia też skrócony czas przezbrojenia dzięki automatyzacji procesów i pracę w trybie „Push to Stop”. Ważne jest, że dzięki nowej maszynie drukarnia może zaoferować swoim klientom opakowania z wykorzystaniem lakierów UV oraz strukturalnych w jednym przejściu arkusza, co znacznie przyspiesza proces, bezpieczeństwo produkcji oraz wpływa na zwiększenie współczynnika wykorzystania sprzętu OEE. 

Dział produkcji opakowań powiększył się również o nową generację maszyny Speedmaster XL-75-6+L Anicolor w formacie B2, która jest dedykowana efektywnemu drukowi krótkich serii. Unikalny zespół farbowy Anicolor 2 gwarantuje najwyższą jakość produkcji w druku akcydensowym, opakowaniowym i etykietowym. Pozwala na szybkie uzyskanie optymalnego nafarbienia oraz zmniejszenie o 90 proc. ilości makulatury. Narząd maszyny może być skrócony do 2 minut dzięki w pełni automatycznej zmianie kompletu płyt drukowych AutoPlate Pro. To wszystko w istotny sposób wzmacnia potencjał drukarni Intrograf.

Intrograf zakupił także dwie pełnoformatowe offsetowe maszyny drukujące serii Speedmaster SX 102–2-P z systemem odwracania arkuszy, w tym jedną wyposażoną w system cięcia Heidelberg CutStar umożliwiający podawanie papieru ze zwoju z przeznaczeniem do produkcji ulotek farmaceutycznych. Uzupełnia je system szybkiego rozkrawania arkuszy złożony z podnośnika, utrząsarki, krajarki POLAR N 115 PLUS oraz transomatu rozładowczego, pozwalający na szybszą produkcję ulotek.

Intrograf Lublin produkuje rocznie ponad pół miliarda opakowań kartonowych i pół miliarda ulotek farmaceutycznych. Produkty Intrografu są dystrybuowane do klientów zarówno z Polski, jak i zagranicy, w tym głównie z Niemiec, Irlandii, ze Szwecji oraz z Czech.

Drukarnia posiada certyfikaty Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 oraz ISO 15378, określające dodatkowe wymagania dla firm produkujących opakowania produktów dla branży farmaceutycznej. 

Intrograf Lublin SA należy także do wąskiej grupy drukarń mających prawo posługiwać się znakiem „technology by Heidelberg”, oznaczającym najwyższe standardy technologiczne w zakresie zintegrowanych procesów produkcyjnych opartych na rozwiązaniach firmy Heidelberg.

Artykuł sponsorowany

www.heidelberg.pl