Jak inwestuje się w sukces na Śląsku?
26 kwi 2019 08:42

Jetpol.pl wraz z drukarnią wielkoformatową EMU Display z Gliwic świętują pomyślną instalację pierwszej w Europie 5-metrowej rolowej drukarki wielkoformatowej R6000 producenta JHF. 

Instalacja R6000 stanowi niewątpliwie duży sukces, zarówno dla nas, jak i dla producenta – firmy JHF, dla której jest to pierwsza instalacja tego typu maszyny w Europie. 

Jednocześnie śledząc ostatnie międzynarodowe wydarzenia branżowe utwierdzamy się w przekonaniu, że rynek drukarek wielkoformatowych UV oraz UV LED rośnie, a wraz z nim rosną świadomość naszych klientów i ich zainteresowanie tego typu rozwiązaniami. Spodziewamy się zatem kolejnych instalacji w tym roku – mówi Andrzej Dzidt, właściciel firmy Jetpol.pl.

Dlaczego EMU Display postawiło na R6000?

EMU Display jest drugą spółką jej właścicieli, obok firmy Emerald; obie działają w Gliwicach. Dzięki umiejętności odpowiadania na potrzeby klientów i nieustannego dostosowywania się do zmieniającego się rynku, właściciel firm – Arkadiusz Wieczorek działa na rynku reklamowym nieprzerwanie od ponad 27 lat. 

EMU Display specjalizuje się w produkcji materiałów wspierających sprzedaż w sieciach handlowych w postaci ekspozytorów z kaszerowanej tektury falistej, dyspozytorów POS & display, druku wielkoformatowym w technologiach cyfrowej i offsetowej, zadruku i termoformowaniu tworzyw sztucznych oraz obróbce płyt kompozytowych, drewna i metali. Firma posiada własny dział projektowy oraz bogaty park maszynowy, który na początku kwietnia został wzbogacony o drukarkę rolową R6000. Zastąpiła ona drukarkę HP XL Jet 5+ opartą na technologii solwentowej, która według opinii branżowych profesjonalistów znika z rynku. Drukarka rolowa, 5-metrowa R6000 umożliwi EMU zadruk siatek bez podkładu, ale również pozwoli na uzyskanie wysokiej jakości grafik. Można zatem drukować szybko uzyskując satysfakcjonującą jakość podczas realizacji dużych kampanii outdoorowych, a jednocześnie przy zastosowaniu wyższych ustawień uzyskuje się wysokiej jakości grafiki do wewnątrz. Właściciel firmy Arkadiusz Wieczorek jest przekonany, że inwestycja w nowy sprzęt pozwoli mu zwiększyć udział w rynku, jednocześnie w pełni odpowiadając na wysokie wymagania klientów w stosunku do produktu końcowego. Pytany, dlaczego zdecydował się na sprzęt JHF, odpowiada: Wybór drukarki R6000 JHF nie był przypadkowy. Dokładnie rozeznaliśmy ofertę w zakresie proponowanych urządzeń innych dostawców. Zależało nam na solidnym rozwiązaniu, oferującym precyzyjną jakość wydruku w rozsądnej cenie, a dzięki R6000 nasze oczekiwania zostały spełnione.

Drukarki firmy JHF 

Jetpol.pl jest autoryzowanym dystrybutorem drukarek Beijing JHF Technology CO Ltd. na rynku polskim. Firma JHF to czołowy producent rozwiązań dla druku; jej drukarki są znane na całym świecie od ponad 20 lat. Charakteryzują się one wysoką jakością, przy stosunkowo niskiej cenie w stosunku do urządzeń konkurencyjnych. Jednocześnie należy podkreślić, że komponenty drukarek JHF takie jak np. lampy UV (marki Honle) są również stosowane w drukarkach Agfa Jeti, Durst czy Fuji. Drukarki wielkoformatowe JHF zostały zaprojektowane do ciągłej pracy przez niemal 24 h, 7 dni w tygodniu, przy zachowaniu oczekiwanej jakości wydruków. 

Atramenty, które zapewnia Jetpol.pl, są pozbawione VOC, przez co pozwalają wyróżnić się wydrukom klientów tej firmy na tle wydruków otrzymywanych na konkurencyjnych urządzeniach.

JHF i Jetpol.pl na targach FESPA 

Producent JHF wraz z firmą Jetpol.pl jak co roku będą obecni na targach FESPA, gdzie zostaną zaprezentowane takie urządzenia jak rolowa drukarka UV R3700 oraz rolowa drukarka do sublimacji T3700. Prezentacje drukarek będą się odbywały o pełnych godzinach. Każdy z klientów będzie mógł sprawdzić jakość wydruków na swoich grafikach. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Jetpol.pl