Jakość i wysoka produktywność docenione
14 lip 2022 10:26

Firma Comexi specjalizująca się w zakresie rozwiązań dla przemysłu przetwórczego i poligraficznego opakowań giętkich oraz firma Wipak Polska, specjalizująca się w produkcji opakowań i przetwórstwie folii dostarczanych przez inne firmy z Grupy Wipak, zawarły umowę dotyczącą nabycia bobiniarki Comexi S1 DT przez polską firmę. 

Jakość, wysoka produktywność i zintegrowane środki bezpieczeństwa to główne powody nabycia drugiej bobiniarki Comexi S1 DT przez firmę Wipak Polska. Pierwszą maszynę tego typu zakupiono w 2017 r.

Bobiniarka Comexi S1 DT w pełni spełnia nasze oczekiwania dotyczące najwyższej jakości przy dużej prędkości w procesach pakowania folii przetwarzanych w naszym zakładzie – wyjaśnił Włodzimierz Glapa, dyrektor zarządzający w firmie Wipak Polska. Argumenty, które przekonały polską firmę do zakupu drugiej bobiniarki, identycznej jak maszyna z 2017 roku, to: po pierwsze bezpie- czeństwo, ponieważ maszyna jest wyposażona we wszystkie niezbędne środki, które chronią naszych pracowników przed urazami i incydentami związanymi z bezpieczeństwem. Ponadto obsługa bobiniarki Comexi S1 DT jest prosta i intuicyjna. Drugi powód zakupu to jakość maszyny, która idzie w parze z wysoką wydajnością procesu cięcia.

Firma Wipak jest obecna w Polsce od wielu dekad, obsługując klientów w zakresie sprzedaży i dystrybucji. W 2013 r. firma została przeniesiona do miejscowości Skarbimierz-Osiedle, gdzie utworzono nowy zakład produkcyjny. Tutaj produkowane są opakowania i przetwarzane są folie dostarczane przez inne zakłady Wipak. Od tego czasu firma Wipak Polska zwiększyła produktywność i poszerzyła możliwości, umacniając tym samym swoją pozycję w ramach Grupy Wipak. Firma obsługuje przede wszystkim sektor spożywczy i sektor służby zdrowia, jej produkty są projektowane pod kątem maksymalnej ochrony i stanowią awangardę innowacyjnych opakowań zrównoważonych tego typu.

Dzięki najnowocześniejszym elementom sterowania i wysokiemu stopniowi automatyzacji bobiniarka Comexi S1 DT zapewnia doskonałą jakość i wydajność nawet w przypadku najbardziej wymagających zadań. Wyjątkowo interaktywny i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika umożliwia automatyczne kalibrowanie prawie wszystkich regulowanych elementów maszyny, w tym rdzeni, noży, głowic laserowych i fotokomórek. Ten wyjątkowy stopień automatyzacji bobiniarki Comexi S1 DT pozwala operatorowi załadować rolę do maszyny i dostarczyć gotowe role bez konieczności ingerencji.

Głowicowa wersja maszyny Comexi S1 DT może realizować zadania obejmujące wiele roli wyjściowych. Ponadto można w niej stosować najgrubsze materiały używane na rynku opakowań giętkich, w tym materiały aluminiowe i woskowane oraz inne specjalne lub złożone materiały. Maszyna oferuje szerokie możliwości dostosowania, a także wiele zautomatyzowanych opcji: stoły do sklejania, automatyczny wyładunek roli, monitorowanie przy użyciu kamery wideo i robotyzację etykietowania gotowych roli. W pełni gwarantuje to pełną kontrolę systemu i zapewnia wyjątkowy wzrost wydajności.

Firma Wipak Polska jest częścią Grupy Wipak, fińskiego globalnego dostawcy, dostarczającego najwyższej jakości, zrównoważone i innowacyjne opakowania giętkie do żywności, wyrobów medycznych i produktów farmaceutycznych. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Comexi

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>