Jedna farba, różne kolory 
31 sty 2022 08:22

Łatwiejsza kontrola banknotów i innych dokumentów zabezpieczonych staje się możliwa dzięki innowacyjnemu zabezpieczeniu mouveGSI opracowanemu przez firmę Gleitsmann Security Inks (GSI), spółkę zależną koncernu hubergroup. W świetle UV jej farba zmienia kolory, a po zgaszeniu światła zachowuje poświatę. 

Ten „efekt świateł drogowych” można sprawdzić z użyciem istniejących narzędzi i czujników. mouveGSI z powodzeniem stosuje już jeden z azjatyckich klientów z branży banknotów.

Aby osiągnąć ten niezwykły efekt przy użyciu pojedynczej farby, firma GSI wykorzystuje zastrzeżone know-how, które opracowała wspólnie ze swym partnerem – firmą Leuchtstoffwerk Breitungen (LWB), producentem materiałów luminescencyjnych, specjalnych chemikaliów i unikalnych pigmentów z siedzibą w Niemczech – niespełna rok temu. Efekt świateł drogowych łączy w sobie dobrze znane obrazy UV z fosforescencją i ruchomym efektem zmieniających się kolorów (czerwony, żółty, zielony), który nie był dotychczas znany w branży. Cecha ta może być sprawdzana przez policjantów, sprzedawców detalicznych, ekspertów ds. banknotów i maszyny sortujące przy użyciu istniejących narzędzi lub czujników. Więcej szczegółów na temat produktu można znaleźć na stronie www.mouve.ink. 

Jako specjalista w dziedzinie farb o wysokim poziomie zabezpieczeń, firma z siedzibą w Berlinie dostarcza produkty do wielu rządowych i komercyjnych drukarń z całego świata, które zajmują się produkcją druków zabezpieczonych. W 1976 roku przedsiębiorstwo zostało przejęte przez międzynarodowego producenta farb i specjalistycznych chemikaliów, firmę hubergroup, i w bieżącym roku wraz z macierzystą firmą będzie obchodzić 175-lecie istnienia.

Heiner Klokkers, prezes zarządu hubergroup, komentuje: Jestem niezwykle dumny z ostatniej nowości naszej specjalistycznej jednostki GSI. Po rekordowym pod względem przychodów roku 2021 bieżący rok przyniesie kolejny najwyższy wzrost obrotów. mouveGSI to wyjątkowe zabezpieczenie, które zostało wdrożone przez azjatyckiego klienta z branży banknotów zaledwie kilka miesięcy po jego wprowadzeniu na rynek. Obecnie ściśle współpracuję z zespołem zarządzającym GSI nad określeniem kolejnych inicjatyw strategicznych, które zapewnią kontynuację 

solidnej strategii wzrostu firmy będącej bardzo rentowną częścią hubergroup. Z niecierpliwością czekam na możliwość świętowania 175 lat z klientami, partnerami i pracownikami GSI (...).

W swej berlińskiej siedzibie GSI zatrudnia 75 wysoce wykwalifikowanych pracowników, fizyków, chemików oraz ekspertów ds. handlu, którzy wspólnie generują obrót przekraczający 10 milionów euro rocznie.

Opracowano na podstawie materiałów hubergroup