Jedyna taka płyta na rynku 
28 lut 2019 10:07

Firma Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fotopolimerowych płyt fleksograficznych, zapowiedziała na pierwszą połowę 2019 r. premierę płyty AFP-BFTH, jedynej na rynku płyty typu „out-of-the-box” (gotowej do natychmiastowego użytku) z płaskim punktem FlatTop, która wykorzystuje technologię Clean Transfer (czystego transferu farby) i drukuje z mniejszym naciskiem (kiss touch). Nowa płyta, dostępna w twardej wersji, wpasowuje się bezproblemowo w każdy workflow i nie wymaga specjalistycznego oprzyrządowania. 

Płyta AFP-BFTH to pierwsza płyta z technologią Clean Transfer, która podnosi homogeniczność stałych atramentów w druku – wyjaśnia Dieter Niederstadt, technical marketing manager w Asahi Photoproducts. – Zapewnia również niezmienną jakość dla całego nakładu i ogranicza liczbę zatrzymań maszyny w celu czyszczenia płyt. To wszystko przyczynia się do zwiększenia wydajności i przerobu, a jednocześnie znacząco ogranicza ilość odpadów. Po doskonałym przyjęciu technologii Clean Transfer zastosowanej w płytach Asahi wymywanych wodą cieszy nas możliwość rozszerzenia jej na inne rodzaje płyt dostępnych w naszym portfolio. Nie tylko pomogą one drukarzom flekso zwiększyć efektywność produkcji, ale dodatkowo rozszerzą zakres prac, które zaoferują oni swym klientom, a tym samym umożliwią przeniesienie większej liczby prac z offsetu na flekso.

Cyfrowa płyta fleksograficzna AFP-BFTH firmy Asahi to pierwsza płyta wykorzystująca technologię Clean Transfer z płaskim punktem (Flat Top), dostępna w twardej wersji. Wśród jej zalet producent wymienia między innymi:

– łatwość utrzymania czystości płyty w trakcie drukowania i zachowania stałej jakości druku przy mniejszej liczbie przestojów w celu czyszczenia płyt;

– dostępność w grubościach 1,14 i 1,7 mm; 

– możliwość pracy z systemami farbowymi wodnymi, rozpuszczalnikowymi i UV; 

– jednorodne przenoszenie farby w aplach przy zastosowaniu techniki microscreeningu;

– zapewnienie identycznych jak w przypadku obecnie dostępnych płyt z płaskim punktem poziomów gęstości farb, a także delikatnej gradacji tonów w druku;

– możliwość pracy ze wszystkimi systemami naświetlania płyt.

Na podstawie informacji firmy Asahi opracował TK

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>