Jeszcze bliżej wielkiego formatu
18 paź 2017 12:08

Firma HP Inc. zaprezentowała nową maszynę HP Latex 115 – najbardziej ekonomiczny model podstawowy, oferujący wysoką jakość bazującej na wodzie technologii druku lateksowego HP, przeznaczony dla branży materiałów ekspozycyjnych i oznakowań. Model HP Latex 115 jest również dostępny w serii Print and Cut, jako kompletne rozwiązanie do drukowania i cięcia.

Jak poinformowała firma, nowa 54-calowa maszyna HP Latex 115 gwarantuje wspaniałe rezultaty o wysokiej jakości obrazu z szeroką gamą aplikacji do produkcji oznakowań w zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych. 

Z kolei HP Latex 115 Print and Cut to kompletne rozwiązanie do produkcji m.in.: etykiet, dużych naklejek ściennych i naklejek standardowych, odzieży personalizowanej, grafik okiennych oraz wielu innych aplikacji. System, pracujący w dwóch trybach, zapewnia równomierne, ciągłe drukowanie i cięcie w jednym, zintegrowanym procesie produkcyjnym. HP Latex Print and Cut premierę miał na początku tego roku w konfiguracji z serią HP Latex 300.

Wprowadzenie produktów HP Latex 115, w atrakcyjnej cenowo wersji, poszerza wiodące na rynku portfolio maszyn HP Latex, wychodząc naprzeciw nowym wytwórcom dużego formatu, małym firmom i producentom oznakowań, którzy poszukują rozwiązania w celu rozpoczęcia lub rozwoju swojej działalności (…) – powiedział Joan Pérez Pericot, dyrektor generalny HP Large Format Graphics Business w firmie HP Inc.

Dodatkowo drukarnie będą mogły korzystać z możliwości płynnej integracji z produktami HP Signage Suite i HP WallArt poprzez HP Applications Center oraz z bezpłatnych rozwiązań online do projektowania i składania wielkoformatowych zamówień produkowanych z roli, w trybie 24/7.

Firma zaprezentowała także nowe aplikacje dostępne w ramach HP Signage Suite do tworzenia i zamawiania: grafik podłogowych, okiennych, samochodowych oraz magnesów.

Ponadto nowa maszyna HP Latex 115 oferuje:

– Łatwą, intuicyjną obsługę z automatyczną konserwacją oraz krajaczem X-axis 

– Suche, pozbawione zapachu wydruki dzięki zastosowaniu technologii na bazie wody HP Latex, gotowe do wykończenia i dostarczenia w tym samym dniu

– Wysokiej jakości produkcję z wydrukami o wysokiej rozdzielczości do 1200 dpi w szerokiej gamie zastosowań 

– Drukowanie w sześciu kolorach zapewniające wysoką jakość obrazu i płynne przejścia 

HP Latex 115 Print and Cut oferuje dodatkowo:

– Krajacz HP Latex Basic Cutter z kodem paskowym HP oraz system pozycjonujący Optical Positioning System (OPOS) do szybkiego rozpoznawania i niezawodnego cięcia

– Unikalne funkcje HP FlexiPrint i Cut RIP do optymalnego zarządzania przepływem pracy z jednego miejsca i integracji kodów paskowych 

Na podstawie materiałów firmy HP Inc. opracował TP