Jeszcze większa personalizacja
19 lip 2018 14:21

EFI VUTEk HS125 F4 to najnowsza wersja hybrydowego, wielkoformatowego systemu drukującego z prędkością do 225 tablic/h. Jego pierwsza europejska instalacja miała miejsce w drukarni internetowej FLYERALARM w Würzburgu, dzięki której zyska ona większą elastyczność w odpowiadaniu na oczekiwania klientów. FLYERALARM to jedna z największych drukarń internetowych w Europie, która obecnie rozszerza swoje możliwości produkcyjne o wielkoformatowy system hybrydowy. Dzięki niezwykłej elastyczności maszyny w zakresie obsługiwanych podłoży będziemy mogli zaoferować naszym klientom nowe, jeszcze bardziej spersonalizowane produkty – powiedział Igor Zanovskiy, dyrektor zarządzający działu druku wielkoformatowego w drukarni FLYERALARM.

Wyższa jakość, szybsza obsługa

FLYERALARM wykorzysta najnowszy system VUTEk HS125 F4 do jeszcze szybszej obsługi szerokiego grona klientów, zamawiających wielkoformatowe produkty reklamowe, POS i oznakowania. Dziennie drukarnia wysyła ok. 3 tys. pudeł z takimi produktami – są to głównie banery, roll-upy, displaye, markizy, oznakowania, produkty wystawiennicze, grafika pojazdowa, folie samoprzylepne itp., zamawiane przede wszystkim przez stronę internetową drukarni. Dzięki nowej inwestycji produktywność FLYERALARM w tym zakresie znacząco wzrośnie – nowy VUTEk HS125 F4 dzięki drukowi w 8 kolorach (2 x CMYK) osiąga wydajność do 225 tablic/h. 

Zarządzający drukarnią podkreślają, że maszynę charakteryzuje również doskonała jakość druku. Druk w skali szarości ze zmienną wielkością kropli gwarantuje naszym klientom najwyższą jakość – dodał Igor Zanovskiy. – Przy mniejszych prędkościach drukowania możliwe jest nawet osiągnięcie jakości zbliżonej do fotograficznej.

Zindywidualizowane produkty w centrum uwagi

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze nowego urządzenia wielkoformatowego była jego wysoka elastyczność związana m.in. z możliwością zadruku jak najbardziej różnorodnych podłoży. W przyszłości drukarnia FLYERALARM planuje bowiem oferować – obok standardowej oferty – jeszcze bardziej zindywidualizowane produkty dla swoich klientów, których 90 proc. wywodzi się z sektora B2B. Nasz dział zamówień indywidualnych już dziś radzi sobie ze specjalnymi oczekiwaniami naszych klientów, ale dzięki nowej maszynie EFI mamy możliwość stopniowego rozszerzania naszego portfolio i popularyzowania różnorodnych produktów indywidualnych w tym samym czasie – wyjaśnił Igor Zanovskiy. – Dodatkowym atutem urządzenia jest bardzo krótki czas przygotowania maszyny do pracy, w związku z czym podłoża czy ustawienia druku mogą być zmieniane na bieżąco w ramach potrzeb. Dzięki temu nasza firma może pozostać rentowna nawet oferując bardzo niskie nakłady czy wręcz indywidualne projekty.

Sprawdzony partner

Drukarnia internetowa FLYERALARM powstała w 2002 roku, a obecnie zatrudnia ponad 2 tys. pracowników i jest aktywna w 15 krajach w Europie. Produkty z segmentu druku wielkoformatowego oferuje już od 10 lat. W pierwszy system EFI VUTEk zainwestowała w 2012 roku – maszyna ta wciąż jest wykorzystywana na co dzień w procesach produkcyjnych. Jako że drukarnia pracuje przez okrągłą dobę, duże znaczenie dla kadry zarządzającej mają solidność i niezawodność parku maszynowego. Nowy system EFI VUTEk sprawdzi się w nieprzerwanej pracy i jest postrzegany jako inwestycja długoterminowa. Aby zminimalizować czas przestojów, wyposażony jest w system wczesnego wykrywania problemów. Serwis oferowany przez firmę EFI sprawdził się już wielokrotnie w wymagającej produkcji FLYERALARM. 

Fakt, że zainstalowaliśmy czwartą maszynę drukującą firmy EFI, mówi sam za siebie. EFI postrzegamy jako silnego, niezawodnego partnera, który dobrze rozumie, co dla firm takich jak my jest najważniejsze – puentuje Igor Zanovskiy.  AN

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>