Jeti Tauro H3300 LED i Anapurna H3200i LED na żywo
26 kwi 2019 08:46

„Najwyższa jakość i wydajność” – pod takim hasłem wystąpi firma Agfa na tegorocznej edycji targów FESPA. Na jej stoisku będą prezentowane dwa zaawansowane plotery drukujące, bazujące na technologii inkjet UV LED: Jeti Tauro H3300 LED i Anapurna H3200i LED. Do dyspozycji zwiedzających będą też liczne próbki wydruków, uwzględniających różne podłoża, wykonanych na maszynach z serii Jeti i Anapurna. Z myślą o gościach z Polski na stoisku będzie obecny Przemysław Arabski, kierujący rodzimym działem druku cyfrowego firmy Agfa.

Nasza oferta przygotowana z myślą o tegorocznych targach FESPA łączy w sobie optymalny mariaż jakości i wydajności, wyznaczając standardy dla całego rynku druku inkjetowego UV. Oczekiwania klientów z segmentu Sign & Display są jasne: wysoka produktywność, idealny obraz, niskie zużycie atramentu, proekologiczność, sprawny workflow do zarządzania produkcją. Agfa wychodzi naprzeciw tym potrzebom m.in. dzięki zastosowaniu – w standardzie – promienników UV LED we wszystkich maszynach z serii Anapurna i Jeti oraz opatentowanej technologii Thin Ink Layer. Dwa urządzenia, znakomicie obrazujące zastosowanie tych innowacyjnych rozwiązań w praktyce, będzie można zobaczyć na naszym stoisku – mówi Przemysław Arabski.

Pierwszym z prezentowanych urządzeń będzie Jeti Tauro H3300 LED – hybrydowy ploter dedykowany wysokonakładowym zleceniom i skierowany do firm koncentru-jących się na obsłudze rozbudowanych kampanii reklamowych. Maszyna drukuje w 6 kolorach (z dodatkową bielą lub primerem) i jest oferowana w 4 wariantach, w zależności od rodzaju produkcji. Podczas targów FESPA 2019 zostanie pokazana w wersji dedykowanej podłożom sztywnym. W najszybszym wariancie urządzenie pracuje z prędkością do 453 m2/h i obsługuje różnorodne media (także nietypowe) o maksymalnym formacie 3,34x4 m. Podobna wydajność jest oferowana w wariancie „z roli na rolę” – tu możliwe jest jednoczesne zadrukowywanie jednego (o szerokości 3,2 m) lub dwóch (o szerokości 1,6 m każdy) zwojów z materiałem, przy czym różnorodność obsługiwanych podłoży jest równie duża jak w przypadku mediów sztywnych.

Maszyna ta zadebiutowała w naszym portfolio w ubiegłym roku, spotykając się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów. W naszym kraju mamy za sobą kilka instalacji modelu Jeti Tauro w nieco mniejszym wariancie, o szerokości 2,5 m. Mamy nadzieję, że wersja uwzględniająca jeszcze większe możliwości produkcyjne i wyższą wydajność również znajdzie swoich użytkowników w Polsce – mówi Przemysław Arabski.

Druga z maszyn prezentowanych przez nas podczas tegorocznych targów FESPA – Anapurna H3200i LED – jest już z powodzeniem wykorzystywana przez kilku klientów z Polski. Co więcej, jej rodzimi użytkownicy byli też pionierami w kontekście wdrożeń tego rozwiązania na rynku europejskim. Cieszymy się, że znalazło ono uznanie zarówno wśród firm specjalizujących się w usługowym druku wielkoformatowym, jak i w przedsiębiorstwach produkcyjnych – kontynuuje Przemysław Arabski.

Anapurna H3200i LED jest wyposażona w układ transportowy z pasem, obsługujący różnorodne podłoża o szerokości maksymalnej 3,2 m, także z roli. W zakresie materiałów giętkich urządzenie pozwala na drukowanie z użyciem dwóch zwojów z materiałem. 

Jeżeli chodzi o media sztywne, ploter zadrukowuje bryty o maksymalnym formacie 2x3,2 m, wprowadzane do maszyny od strony dłuższego boku.

Anapurna H3200i LED drukuje w 6 kolorach z prędkością do 129 m2/h w trybie draft. Posiada wbudowaną funkcję nanoszenia koloru białego, który może być aplikowany zarówno przed warstwą wielobarwną, jak i po niej, także jako kolor punktowy (specjalny). Można go również nanosić w tzw. trybie „kanapkowym” (pomiędzy dwiema innymi warstwami atramentu).

Mamy nadzieję, że oba te rozwiązania spotkają się z zainteresowaniem zwiedzających z Polski. Dla wielu z nich będzie to pierwsza okazja, by ploter Jeti Tauro H3300 LED zobaczyć w pracy „na żywo”. FESPA 2019 to bowiem pierwsza impreza targowa w Europie, gdzie zostanie on zaprezentowany szerszej publiczności. Poza demonstracjami maszyn, z myślą o gościach targowych będą przygotowane liczne próbki wydruków wykonanych w ploterach Jeti i Anapurna, także z zastosowaniem nietypowych podłoży. Mamy nadzieję, że efekty, jakie można uzyskać z ich udziałem, staną się inspiracją dla wielu odwiedzających nas gości – podsumowuje Przemysław Arabski. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Agfa

 

error: Kopiowanie zabronione!