Kalendarze trójdzielne i kalendarze spiralowane – automaty od Akondy 
16 lis 2018 11:24

Automatyzacja, zwiększenie mocy przerobowych przy realizacji średnich i wysokich nakładów kalendarzy to temat szczególnie istotny w drukarniach pod koniec roku. Firma Akonda dostarcza rozwiązania do produkcji kalendarzy trój- lub czterodzielnych oraz spiralowanych. Są to systemy do klejenia kalendarzy trój- i czterodzielnych – z główką lub bez główki – z klejem na zimno lub na gorąco, a także systemy do spiralowania – automaty i półautomaty – gotowe również do produkcji kalendarzy.

Ponad rok temu komercyjną premierę miało urządzenie Cal-One, autorski projekt realizowany w Polsce pozwalający na klejenie kalendarzy trój- lub czterodzielnych przy wykorzystaniu kleju na zimno lub gorąco. Pod koniec sierpnia br. została zainstalowana pierwsza maszyna pozwalająca również na przyklejenie główki. Cal-One umożliwia realizację do 1000 kalendarzy na godzinę (niezależnie od tego, czy są to kalendarze trój-, czy czterodzielne).

Urządzenia Cal-One zostały zainstalowane u liderów rynku i największych producentów kalendarzy, pozwalając na zwiększenie mocy przerobowych przy coraz poważniejszych problemach z siłą roboczą – średnio jeden Cal One zastępuje pracę 6 par ludzkich rąk. Do chwili publikacji niniejszego artykułu urządzenia zainstalowane w 2018 roku zrealizowały niespełna 1 mln kalendarzy.

Proces produkcji kalendarzy spiralowanych również często nastręcza wiele problemów, dlatego Akonda oferuje też nowe, wysokiej jakości urządzenia do pół- i w pełni automatycznego zamykania opraw spiralowanych, zapewniające szybki narząd oraz minimalizację strat przy produkcji. Model CB-420 automatycznie odwija i przycina spiralę, operator zakłada wkład na podaną spiralę, po przetransportowaniu wkładu następuje zamknięcie spirali; wydajności w zależności od rodzaju pracy mogą sięgać nawet 1100 sztuk na godzinę. Co jest bardzo ważną cechą – zmiana obsługiwanej spirali stanowi prostą, operatorską czynność, bez konieczności długich narządów, zmiany narzędzi i generacji makulatury. 

Natomiast model AB-36CH jest automatem, gdzie operator jedynie podaje wkład, a maszyna automatycznie realizuje pozostałe procesy z wydajnością do 2100 opraw na godzinę. Jest to model w pełni przygotowany do masowej produkcji opraw. Oba modele są wyposażone w opcjonalny podajnik zawieszek.

Już dziś zaplanuj swoją produkcję na kolejny sezon ze sprawdzonym partnerem!

Artykuł sponsorowany 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>