Karibu – rolowy debiut swissQprint
26 kwi 2019 08:45

Łatwa wymiana i prowadzenie materiału za pomocą odstawianego systemu kasetowego i wózka transportowego, kontrola zadruku backlitów w czasie rzeczywistym,  precyzyjna regulacja podsysu oraz bezpieczny, bezwonny atrament to tylko niektóre cechy nowego plotera firmy swissQprint, który zadebiutuje na targach Fespa Global Print Expo 2019.

Pierwsza rola

Na targach Fespa 2019 w Monachium będzie miała miejsce światowa premiera pierwszego plotera szwajcarskiego producenta drukującego z roli na rolę. Firma swissQprint obiecuje, że Karibu 

charakteryzować będą kilka unikalnych funkcji i możliwości oraz precyzja, z jakiej słyną pozostałe modele drukarek płaskich tego producenta. Łatwa wymiana i prowadzenie materiału za pomocą odstawianego systemu kasetowego i wózka transportowego, kontrola zadruku backlitów w czasie rzeczywistym poprzez podświetlenie strefy stołu za obszarem druku, precyzyjna regulacja podsysu oraz bezpieczny, bezwonny atrament to tylko niektóre cechy plotera Karibu. Pełne spektrum jego możliwości poznamy jednak dopiero na targach. 

Płaska kompetencja

Odwiedzający targi będą mogli również zobaczyć trzecią generację płaskich, wielkoformatowych systemów drukujących znanych z precyzji, trwałości i wszechstronności – w prezentacjach na żywo i z szerokim asortymentem próbek użytkowych. Na przykładzie wysokowydajnego systemu Nyala 3S zademonstrowane zostanie połączenie wysokiej jakości druku z wydajnością produkcji. Warto dodać, że według Infosource system Nyala po raz czwarty z rzędu zajął pierwsze miejsce pod względem popularności w swojej klasie – drukarek płaskich i hybrydowych o szerokości ponad 60” (152,4 cm) w segmencie cenowym 130 000 – 500 000 EUR. Ta wielkoformatowa drukarka okazała się – zdaniem genewskiego instytutu badań rynkowych Infosource – najczęściej wybieraną w tej klasie w 2018 roku, tak jak to miało miejsce w poprzednich trzech latach. Flagowy model swissQprint pozostaje pierwszym wyborem dla drukarń wielkoformatowych i producentów oznakowań w Europie ze względu na swoją wszechstronność, niezawodność i trwałość. Dzięki modułowej budowie i wielu opcjom dodatkowym, Nyala może być sukcesywnie rozbudowywana wraz ze wzrostem potrzeb użytkowników. Odpowiednio wyposażony ploter Nyala może obejmować szereg zastosowań, które tradycyjnie wymagałyby całej floty maszyn. Firma swissQprint zapewnia, że produkowane przez nią systemy są niezawodne zarówno pod względem dostępności systemu, jak i jakości produkcji. Dzięki niskim kosztom eksploatacji plotery swissQprint charakteryzują się szybkim zwrotem z inwestycji, a dzięki swojej trwałości przynoszą zyski przez wiele lat.

Na podstawie materiałów firmy swissQprint opracowała AN