Kierunek: digitalizacja produkcji 
30 sie 2019 13:22

Gallus, spółka zależna Heidelberger Druckmaschinen AG, podczas zbliżających się targów Labelexpo Europe 2019 skupi się na cyfryzacji produkcji etykiet. Pod hasłem przewodnim „Powered by Your Trust” zespół Heidelberg/Gallus zaprezentuje szeroką gamę maszyn do druku etykiet wyposażonych w nowe funkcje, które umożliwią klientom korzystanie z wyższych standardów jakości w cyfrowym uszlachetnianiu, produkcję różnorodnych aplikacji etykietowych i poprawę wydajności w konwencjonalnej produkcji etykiet. 

Oprócz premiery nowego modułu Digital Printbar – cyfrowego urządzenia zaprojektowanego specjalnie do uzyskiwania nieprzejrzystej bieli – prezentacja w Brukseli obejmie również pokazy na żywo nowego urządzenia do szybkiej wymiany wykrojników w maszynie Gallus Labelmaster Advanced. Kolejne punkty programu to Gallus Labelfire – cyfrowy system do produkcji etykiet, wyposażony w pełny druk zmiennych danych oraz DEU – zespół cyfrowego uszlachetniania. 

Cyfryzacja jest nieodłączną częścią naszej branży – wyjaśnia Christof Naier, dyrektor generalny biznesu etykietowego w Heidelberg/Gallus. – Podczas targów Labelexpo Europe 2019 chcemy pokazać naszym obecnym i potencjalnym klientom nowe sposoby utrzymania i dalszej poprawy ich konkurencyjności w dobie cyfryzacji.

Premiera Digital Printbar

Firma Gallus wykorzysta Labelexpo Europe 2019 do zaprezentowania nowego rozwiązania Digital Printbar – modułu do druku atramentowego umożliwiającego osiąganie nieprzejrzystej bieli w technologii cyfrowej o kryciu porównywalnym z konwencjonalnym sitodrukiem, na szerokości druku wynoszącej 430 mm. Digital Printbar zostanie zaprezentowany na maszynie Gallus Label- master, ale może być łatwo zintegrowany z innymi systemami takimi jak Gallus Labelfire lub Gallus RCS 430. Dużą zaletą tej technologii jest jej elastyczność. W zależności od potrzeb, ten nowy moduł do cyfrowego uszlachetniania może być wysoce opłacalną alternatywą dla konwencjonalnych metod obróbki. Moduł wyposażony jest w ekran dotykowy umożliwiający intuicyjną obsługę. Korzyścią jest również szybka i łatwa integracja z systemem workflow poprzez Ethernet lub USB. 

Quick – zmiana wykrojnika w minutę

Kolejną nowością firmy Gallus na targach Labelexpo będzie zespół do wykrawania rotacyjnego, umożliwiający szybkie zmiany formatu wykrawania w czasie krótszym niż minuta. Jak zapewnia producent, odwiedzający Brukselę będą świadkami najszybszej w historii firmy zmiany formatu wykrawania podczas pokazów na żywo w urzą- dzeniu Gallus Labelmaster Advanced, wyposażonym w nowy, rotacyjny zespół wykrawania Quick.

Druk zmiennych danych

Na przykładzie kampanii „Your Smoo-thie” Gallus zademonstruje druk w pełni zmiennych danych (fVDP – fully variable digital printing) przy użyciu systemu Gallus Labelfire. Projekt etykiety samoprzylepnej będzie inny w zależności od rodzaju i liczby składników, co oznacza, że każda etykieta będzie się różniła od poprzedniej. 

Przemysłowe drukowanie zmiennych danych (iVDP) nie stanowi problemu dla systemu Gallus Labelfire – drukarnie mogą wykorzystywać tę cyfrową maszynę etykietową do drukowania nawet bardzo małych partii, a także wdrukowywania elementów takich jak kody kreskowe, kody 2D oraz etykiety seryjne lub spersonalizowane, na które jest coraz większe zapotrzebowanie. Ponadto hybrydowy system druku etykiet Gallus Labelfire daje drukarniom etykiet elastyczność w integracji dodatkowych konwencjonalnych procesów drukowania i uszlachetniania, takich jak flekso, sitodruk czy aplikacja folii na zimno z możliwościami druku cyfrowego.

Cyfra dla początkujących

Firmom dopiero planującym rozpoczęcie cyfrowej produkcji etykiet Gallus zaproponuje w Brukseli system Smartfire, wykorzystujący atramentowe głowice drukujące Memjet, który sprawdzi się w produkcji krótkich serii etykiet niewymagających zaawansowanych procesów uszlachetniania inline. Maszyna ta jest ekonomicznym, a przy tym profesjonalnym rozwiązaniem dla firm, które dopiero stawiają pierwsze kroki w cyfrowej produkcji etykiet.

Prezentacji najnowszych rozwiązań dopełnią formy sitodrukowe Screeny, wykorzystywane w systemie Rotascreen firmy Gallus oraz system bezpośredniego naświetlania polimerów Phoenix UV LED firmy Heidelberg. W ten sposób zwiedzający będą mogli poznać możliwości rozwiązań Gallus na wszystkich poziomach: czy to czysto cyfrowym, hybrydowym, czy konwencjonalnym.  AN