Kodak NexPress: nowe możliwości 
17 lis 2017 13:32

Firma Kodak poinformowała o udoskonaleniu maszyn tonerowych z rodziny NexPress w zakresie obsługiwanych przez nie podłoży. Na rynkach całego świata dostępny już jest pakiet Kodak NexPress Substrate Expansion Kit, umożliwiający zadrukowywanie różnych gatunków kartonu i materiałów syntetycznych.

Dzięki tej innowacji maszyny obsługują kartony o grubości do 610 mikronów oraz podłoża syntetyczne o maks. grubości 14 mm. Szersze spektrum zadrukowywanych materiałów oznacza dla użytkowników maszyn NexPress większe możliwości realizowania niskonakładowych serii opakowań kartonowych, etykiet czy przywieszek. Znacząco powiększa się też portfolio możliwych do wykonania zamówień komercyjnych i publikacyjnych takich jak np. displeje POS, systemy oznaczeń w punktach sprzedaży detalicznej, wizytówki, menu restauracyjne.

(...) Pojawienie się pakietu Substrate Expansion oznacza rozszerzenie oferty drukarni o kolejne, atrakcyjne opcje, a w efekcie umożliwia jej dalszy rozwój i powiększanie grupy klientów. Upgrade pozwala na zadrukowywanie w tej samej maszynie z jednej strony podłoży niskogramaturowych, z drugiej – materiałów o większej grubości (...) – mówi Leonard Christopher, menedżer produktu, odpowiedzialny za markę NexPress w dziale elektrofotograficznych systemów drukujących Eastman Kodak.

Jak zapewnia Kodak, wdrożenie pakietu jest procesem sprawnym i niezakłócającym cyklu produkcyjnego. Całość zajmuje około 2 dni i wiąże się z 1-dniowym szkoleniem, przeprowadzanym u klienta. Po implementacji pakietu Substrate Expansion operator maszyny może samodzielnie dokonać niezbędnych zmian w jej konfiguracji, umożliwiając tym samym obsługę szerszej gamy podłoży.

Z myślą o platformie NexPress w ostatnim roku Kodak przeprowadził kolejne inwestycje. Pojawiły się modele NexPress ZX3300 i ZX3900, wyposażone w nowe funkcje pozwalające na szersze spektrum realizowanych zastosowań. Oba urządzenia są dostarczane z oprogramowaniem System Software v17, które zawiera narzędzia kontrolujące jakość obrazu, mające zapewnić odpowiednią wydajność całego procesu produkcyjnego.

Nowością w ofercie firmy Kodak jest też biały, suchy toner kryjący – NexPress Opaque White Dry Ink, będący uzupełnieniem 9 innych tonerów specjalnych stworzonych z myślą o maszynach z serii NexPress. 

Opracowano na podstawie informacji firmy Kodak

 

cript>