Kodak Prosper 6000S do produkcji opakowań kartonowych 
15 wrz 2017 08:42

Kodak poinformował o wdrożeniu inkjetowej maszyny drukującej Prosper 6000S w amerykańskiej drukarni opakowań Zumbiel Digital. Możliwości oferowane przez to rozwiązanie pozwolą jej na znaczące rozszerzenie portfolio usług skierowanych do klientów z różnych branż. Zumbiel Digital jest przy tym pierwszym na świecie użytkownikiem maszyny Prosper 6000S, który będzie wykorzystywał ją do cyfrowej produkcji opakowań kartonowych.

Zumbiel Digital, z siedzibą w Hebron w stanie Kentucky, jest jednym z największych niezależnych producentów opakowań kartonowych w USA. Firma oferuje szereg rozwiązań opakowaniowych, skierowanych do jej klientów z branż spożywczej czy farmaceutycznej. Konieczność zwiększenia potencjału produkcyjnego oraz zaoferowania odbiorcom dodatkowych funkcjonalności, jakie zapewnia technologia cyfrowa, skłoniły kierownictwo drukarni do 

inwestycji w maszynę Prosper 6000S.

Mówi Ed Zumbiel – prezes firmy: Nasi klienci coraz częściej realizują kampanie marketingowe z zastosowaniem masowej personalizacji. Dotychczas, z uwagi na wysokie koszty jednostkowe i niską wydajność dostępnych na rynku maszyn, nie mogli w tym kontekście brać pod uwagę podłoży kartonowych. Z tego względu postanowiliśmy znaleźć rozwiązanie, bazujące na technologii cyfrowej i oferujące wydajność i jakość oczekiwane przez czołowe marki z obsługiwanych przez nas branż. Po wnikliwej ocenie kilku dostępnych na rynku opcji postawiliśmy na współpracę z firmą Kodak, której celem miało być stworzenie hybrydowego rozwiązania, w 100 proc. dopasowanego do potrzeb zgłaszanych przez naszych klientów.

Unikalna w skali świata konfiguracja maszyny Prosper 6000S, zaprojektowana z myślą o firmie Zumbiel Digital, uwzględnia działające w trybie inline moduł do wykrawania i 7 zespołów fleksograficznych, gdzie realizowane są procesy wstępnego powlekania podłoża, aplikacji kolorów specjalnych, nanoszenia nadruku po wewnętrznej stronie oraz lakierowania.

Kolorowa, działająca w trybie jednostronnym, inkjetowa maszyna zwojowa Prosper 6000S pracuje z prędkością 200 m/min i rozdzielczością rzędu 600x900 dpi, umożliwiając produkcję 12 tys. arkuszy B1 na godzinę. Znajduje tu zastosowanie wstęga podłoża o szerokości z zakresu 204-647 mm, a wśród obsługiwanych materiałów producent wymienia m.in.: etykiety, karton oraz papiery powlekane polietylenem o gramaturze z zakresu 150-380 g/m2. Maszyna drukuje stworzonymi przez firmę Kodak atramentami pigmentowymi, zgodnymi z wytycznymi Indirect Food Contact Safety (dotyczą one bezpieczeństwa względem pośredniego kontaktu z żywnością).

Niezrównana ekonomika działania i wysoka wydajność hybrydowej maszyny Prosper 6000S umożliwią firmie Zumbiel Digital masową personalizację opakowań kartonowych, zarówno dla firm niszowych, jak i dla największych graczy rynkowych – przekonuje Donald Allred, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu rozwiązań opakowaniowych w dziale Enterprise Inkjet Systems Division firmy Kodak. – Prosper 6000S to idealne rozwiązanie w kontekście masowej personalizacji opakowań na napoje, żywność i farmaceutyki czy też kubków papierowych. Może zostać zainstalowany jako wolno stojące urządzenie lub zintegrowany z istniejącą linią produkcyjną. Producenci i przetwórcy opakowań z pewnością skorzystają z możliwości oferowanych przez to hybrydowe, cyfrowe rozwiązanie. Pozwala ono znacząco rozszerzyć ofertę usług i produktów, zapewniając najwyższą jakość i wydajność, przy wszystkich zaletach technologii cyfrowej. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Kodak

error: Kopiowanie zabronione!
cript>