Kolbus przejął Autobox Machinery
19 paź 2018 09:44

26 września br. miało miejsce przejęcie brytyjskiej grupy Autobox Machinery wraz z należącą do niej firmą BCS (British Converting Solutions) przez spółkę Kolbus.

Mówi Anna Moryson-Stolarczyk, prezes firmy Introzap, polskiego przedstawiciela marki Kolbus: Przejęcie BCS to kolejny krok w strategii firmy Kolbus, uwzględniającej jej coraz większą koncentrację na sektorze opakowań. Od kilku lat w jej ofercie znajdują się zaawansowane rozwiązania do produkcji opakowań premium z tektury litej. Obecnie do portfolio dołączyły maszyny dedykowane produkcji opakowań z tektury falistej. Mamy nadzieję, że w połączeniu z wiedzą technologiczną i wysokim poziomem automatyzacji, z jakich znane są rozwiązania marki Kolbus, będą one jeszcze bardziej atrakcyjne dla wielu polskich producentów i przetwórców tego typu asortymentu.

Jolanta Szafranek, odpowiedzialna w firmie Introzap za marketing, dodaje: Jako wyłączny polski przedstawiciel marki Kolbus w naturalny sposób stajemy się również oferentem rozwiązań produkowanych przez Autobox Machinery i BCS. Opakowania z tektury falistej to dla nas zupełnie nowy obszar działania, nowi klienci, nowe wyzwania. Jest to bardzo ciekawy i perspektywiczny rynek (...).

Adam Pietrasik, dotychczasowy menedżer sprzedaży BCS w regionie Europy Środkowej, będzie nadal pełnił swoją funkcję, ale już w ramach struktur firmy Introzap. Jak mówi, BCS jest obecny w Polsce od około 10 lat i ma już wyrobioną markę wśród producentów opakowań z tektury falistej. Na polskim rynku zrealizowano dotychczas kilkadziesiąt wdrożeń urządzeń tej firmy. Jestem przekonany, że synergia wynikająca z wejścia w struktury firmy Kolbus przyczyni się do dalszej popularyzacji marki BCS w naszym kraju – dodaje.

Jolanta Szafranek dorzuca: Kolbus przez wiele lat był uważany za jedną z ikon w zakresie rozwiązań do oprawy książkowej. Jako Introzap zrealizowaliśmy wdrożenia w największych i najbardziej renomowanych drukarniach dziełowych w naszym kraju. Mamy nadzieję, że podobne sukcesy z czasem osiągniemy w segmencie produkcji opakowań. Rozbudowa portfolio o modułowe i wszechstronne maszyny do produkcji opakowań z tektury falistej to ważny krok, by ten cel zrealizować.

Firma BCS, z siedzibą w Houghton Regis (Wielka Brytania) istnieje od 1979 roku. Jest jednym z liczących się producentów maszyn do produkcji opakowań na bazie tektury falistej; ponad 80 proc. z nich jest eksportowanych. Pracuje w niej ok. 50 osób, które – jak podaje Kolbus – znajdą zatrudnienie w nowo powstałym oddziale specjalizującym się w rozwiązaniach dla tego sektora rynkowego. Poza BCS Autobox w jego skład wejdą też zakład montażowy w Tamworth (Wielka Brytania) oraz fabryka w Kalamazoo (USA).

Opracowano na podstawie materiałów firmy Introzap

cript>