Kolejna inwestycja ArtDruku
18 paź 2019 08:49

Zaledwie kilka miesięcy temu, w majowym wydaniu „Poligrafiki” zamieściliśmy reportaż z firmy ArtDruk („ArtDruk na fali wzrostu”), która po przeniesieniu w ub.r. do nowej siedziby poczyniła znaczące inwestycje, stwarzające jej nowe możliwości rozwoju. Obecna publikacja jest związana z najnowszym nabytkiem firmy: urządzeniem do odwijania papieru z roli CutStar firmy Bielomatik, które dostarczyła firma SHS-CAS Graphische Maschinen GmbH. To już drugie takie urządzenie w tej drukarni.

Przypomnijmy, że ArtDruk Zakład Poligraficzny, którego właścicielem jest Andrzej Łuniewski, mieści się w podwarszawskiej Kobyłce i działa na rynku od 1993 roku. Specjalizuje się w wysokojakościowej, wielobarwnej produkcji książek w oprawie miękkiej, czasopism, katalogów i innych druków komercyjnych, wykonywanych dla najbardziej wymagających klientów polskich i zagranicznych.

W nowej hali produkcyjnej, która została oddana do użytku w 2018 roku, stanęły cztery maszyny drukujące, co znacząco zwiększyło wolumen produkcyjny ArtDruku i pozwoliło zaplanować dalsze usprawnienie procesu.  

Do tej pory druk realizowany był na ośmiokolorowych pełnoformatowych maszynach Heidelberg (najnowsza to Speed-master XL z lakierem, drukująca w technologii Push-to-Stop). Dwie maszyny drukujące Heidelberg B1 zostały w ostatnim czasie doposażone w urządzenia do odwijania papieru z roli CutStar firmy Bielomatik. Pierwszy odwijak ruszył w drugiej połowie 2018 roku, drugi jest tuż po uruchomieniu.

Dostawa i uruchomienie urządzeń do odwijania zostało zrealizowane przez firmę SHS-CAS Graphische Maschinen GmbH. Jest to niemiecki dostawca używanych maszyn drukujących oraz przeznaczonego do nich wyposażenia, działający na rynku od ponad 25 lat. Zajmuje się także sprzedażą nowych przekrawaczy rotacyjnych do papieru. Dostarcza również oryginalne części zamienne renomowanych marek oraz wszystkie rodzaje akcesoriów, jakie są używane w branży poligraficznej. Firma zapewnia klientom kontakt w języku polskim, co znacząco wpływa na komfort obsługi klientów z naszego kraju.

SHS-CAS Graphische Maschinen GmbH jako jedna z nielicznych firm na świecie zajmuje się instalacją używanych urządzeń CutStar. Są one instalowane z maszynami firmy Heidelberg niezależnie od tego, czy maszyny te są dostosowane do pracy z tego typu urządzeniami.

Proces zamówienia, dostawy i uruchomienia urządzeń przebiegał sprawnie, a ciągły kontakt z Panem Łukaszem Silezinem, współwłaścicielem firmy SHS-CAS, zagwarantował wysoką jakość usług – mówi Adam Plichta, dyrektor  zarządzający firmy ArtDruk. – Zadruk bezpośrednio z roli pozwoli nam realizować jeszcze więcej średnio- i wysokonakładowych zleceń w krótkim czasie i w jakości oczekiwanej przez naszych klientów.

Dodatkowe usprawnienia procesowe to większa prędkość drukowania (o 15-20 proc.), możliwość zmniejszenia gramatury papieru do 60-65 g/m2, a także mniejsza ilość zatrzymań maszyny.

Korzyść dodatkowa to obniżenie kosztów zakupu papieru (około 10 proc.), dostawy pełnotrakowe, często realizowane bezpośrednio z fabryk papieru, a także możliwość łączenia prac w komplety do drukowania na tym samym surowcu oraz lepsza organizacja składowania papieru i mniejsza powierzchnia magazynu potrzebna do przechowywania surowca.

Warto jeszcze nadmienić, że uzupełnienie naszej oferty o druk z roli pozwoli zrealizować kolejne nasze pomysły, których mamy aż w nadmiarze... – dodaje Adam Plichta.  

Jak widać, ArtDruk Zakład Poligraficzny na fali ciągłego wzrostu podejmuje kolejne inwestycje, dzięki którym proponowana klientom oferta będzie jeszcze bardziej atrakcyjna i dostosowana do potrzeb rynku. 

Artykuł sponsorowany

Łukasz Silezin

lukasz@shsgm.com

www.shsgm.com