Kolejna (r)ewolucja w druku na tekstyliach 
19 paź 2018 09:38

Firma Mimaki ogłosiła we wrześniu br. premierę modelu Mimaki TS55-1800 – nowej rewolucyjnej cyfrowej sublimacyjnej drukarki termotransferowej, która wprowadza wysokiej klasy funkcje na rynek małych i średnich firm. Charakteryzuje się szybkim drukowaniem jednoprzebiegowym o wysokiej rozdzielczości z wykorzystaniem atramentu o dużej gęstości, drukowaniem bez nadzoru z nowym modułem Mini Jumbo Roll oraz systemem kontroli i przywracania sprawności dysz firmy Mimaki zapewniającym ciągłość pracy.

Wraz z wprowadzeniem modelu TS55-1800 firma Mimaki udostępnia zaawansowane funkcje druku cyfrowego na tekstyliach na znacznie szerszym rynku. Profesjonaliści z branży tekstylnej mogą teraz bez trudu skalować swoją działalność dzięki termotransferowej drukarce sublimacyjnej w przystępnej cenie, która spełnia wymagania dynamicznej branży tekstylno-odzieżowej dotyczące wysokiej jakości i krótkich czasów realizacji. Nowy model drukuje jednoprzebiegowo z prędkością 140 m2/h, rozdzielczością 480×600 dpi i wykorzystaniem atramentu o dużej gęstości. Ponadto unikatowy system Mimaki Advanced Pass System (MAPS4) poprawia jakość druku dwuprzebiegowego dzięki wyeliminowaniu prążkowania. TS55-1800 osiąga to wszystko przy niskich kosztach eksploatacji oraz wysokiej produktywności i niezawodności.

TS55-1800 to przełomowa drukarka cyfrowa do tekstyliów, która mocno namiesza na rynku – uważa Bert Benckhuysen, główny kierownik produktu w Mimaki Europe. – Została zaprojektowana od podstaw z myślą o wysokiej jakości, wiodącej w branży produktywności i najniższych kosztach operacyjnych, które będą nie do pobicia. 

Drukowanie bez nadzoru

Jednym z głównych elementów modelu TS55-1800 jest opcjonalny nowy moduł Mini Jumbo Roll, który może w sposób ciągły podawać do drukarki 2500 mb papieru termotransferowego. Umożliwia klientom zastąpienie małych rolek do plotera rolkami Mini Jumbo Roll i zaoszczędzenie ponad 20 proc. kosztów nośników. Ponadto rolki Mini Jumbo Roll papieru termotransferowego Mimaki Vision Jet-X, dostarczanego przez firmę Neenah Coldenhove, będą oferowane jako transakcja wiązana z drukarką TS55-1800. Rolki Mini Jumbo Roll o długości 2500 mb to doskonały sposób przejścia na wysokonakładowe drukowanie na tekstyliach bez nadzoru. Oprócz tego drukarka ta jest wyposażona w unikatowy system kontroli i przywracania sprawności dysz firmy Mimaki oraz 10-litrowe zbiorniki na atrament, co zapewnia bezawaryjną, ciągłą pracę przez długi czas, na przykład podczas drukowania bez nadzoru w nocy.

Większa zyskowność

Firma Mimaki oferuje swoim klientom wysoki zwrot z inwestycji w drukarkę TS55-1800, która będzie sprzedawana w bardzo konkurencyjnej cenie.

Model Mimaki TS55-1800 oferuje najlepsze parametry w najlepszej cenie – uważa Benckhuysen. – Według naszych prognoz profesjonaliści z branży tekstylnej mogą zmniejszyć koszty operacyjne dzięki zastosowaniu tej nowej drukarki i podwoić zysk roczny. To prawdziwa rewolucja. Może bardzo przyspieszyć przejście z technologii analogowej na cyfrową, z którym mamy obecnie do czynienia w branży.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Mimaki