Kolejny poziom innowacji
25 sie 2017 09:56

Stoisko firmy Bobst będzie jednym z największych na tegorocznej edycji Labelexpo Europe, a składać się na nie będą prezentacje technologiczne, pokazy pracy maszyn na żywo oraz przykłady integracji procesów.

Trzy średniowstęgowe linie flekso UV – M5X, M1 oraz M6 w najnowszych konfiguracjach będą drukować i przetwarzać etykiety i opakowania giętkie, prezentując najnowsze udoskonalenia podnoszące wydajność. Szwajcarski producent zapowiada również nowość, której szczegółów na razie nie zdradza. Innowacja ta związana jest z produkcją opakowań i na razie trzymamy ją w ukryciu – żartuje Matteo Cardinotti, dyrektor zarządzający Bobst Firenze i szef wąsko- i średniowstęgowej linii produktowej. – Ujawnimy ją podczas Labelexpo Europe w ramach dedykowanego wydarzenia towarzyszącego targom, które odbędzie się na naszym stoisku pierwszego dnia targów, 25 września br.

Zwiedzający stoisko firmy Bobst będą również mogli zasięgnąć informacji na temat rolowej oferty firmy Bobst w różnych segmentach produkcji etykietowej. Warto zwrócić uwagę na technologie takie jak CI flexo, rotograwiurową czy laminacji, które zostały stworzone dla firm poszukujących wydajności w produkcji niskonakładowej. Inne interesujące rozwiązania to linie powlekające silikonem, klejem oraz do metalizowania folią przed drukowaniem i po nim, a także metalizowania próżniowego oraz procesy K5 EXPERT i AluBond.

Oprócz bogatej oferty technologicznej Bobst będzie promować pakiety serwisowe oraz usługi serwisu prewencyjnego, zapewniające stałą, maksymalną wydajność linii produkcyjnych. Podczas targów zaprezentujemy kilka najnowszych usług – dodaje Matteo Cardinotti.

Warto także poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertą firmy Mouvent, czyli najmłodszego, cyfrowego „dziecka” grupy Bobst. O szczegółach tego joint venture pisaliśmy już w lipcowym wydaniu Poligrafiki. Mouvent LB 701 to pierwsze rozwiązanie do produkcji etykiet drukujące z prędkością 100 m/min w maksymalnie 6 kolorach plus białym i przeznaczone do produkcji do 1,8 mln m2 podłoży rocznie. Szerokość roli wy-nosi 170 mm, rozdzielczość 1200x1200 dpi. System LB 702 ma możliwość zadruku materiału do szerokości 340 mm, a jego roczna produktywność rośnie do 3,8 mln m2. Oba urządzenia mogą zadrukowywać zarówno atramentami wodnymi, jak i UV. Maszyny Mouvent są najmniejszymi urządzeniami na rynku druku cyfrowego. Dzięki kompaktowej konstrukcji maszyna zajmuje niewielką powierzchnię w zakładzie produkcyjnym, jej zaletami są także proste wprowadzanie modyfikacji przy zmianie zadania, łatwa instalacja i niskie koszty eksploatacji.  AN