Firma DTM Print, dostawca specjalistycznych systemów do druku, wprowadziła na rynek DTM CX86e – najmniejszą kolorową drukarkę etykietową LED drukującą w technologii suchego tonera. Nowe urządzenie pozwala produkować zróżnicowane i profesjonalne etykiety oraz znaczniki w kolorze. Jak przekonuje producent, vouchery, kupony, paragony o wartości dodanej, identyfikatory ze zdjęciami, naklejki z cenami i promocjami, wklejane etykiety, sleeve'y, taśmy i etykiety na kartony i pudła – to wszystko można wydrukować w czasie liczonym w sekundach dzięki drukarce DTM CX86e, czy to w hali produkcyjnej, w punkcie sprzedaży, czy jakimkolwiek innym miejscu.
Model CX86e wykorzystuje najnowszą technologię LED. Podczas elektrofotograficznego procesu druku LED obraz jest wywoływany na światłoczułym cylindrze, a następnie przenoszony dzięki ładunkowi elektrycznemu za pośrednictwem pasa transferowego i zgrzewany z podłożem. Produkowane w taki sposób etykiety zachowują idealną ostrość obrazu, a dodatkowo są odporne na wodę oraz wpływ promieni ultrafioletowych.
Ponieważ głowice drukujące w technologii LED nie posiadają – w odróżnieniu od konwencjonalnej techniki laserowej – ruchomych części, umożliwia to znaczące ograniczenie zużycia surowców w procesach produkcji, zmniejszenie wymiarów drukarki, a także osiągnięcie wyraźnie dłuższego okresu użytkowania. Przy wymiarach 198x195x30 mm (szerokość/wysokość/głębokość) i masie 9,5 kg model CX86e jest bardziej kompaktowy, solidny i niezawodny od innych drukarek w swej klasie – wyjaśnia Andreas Hoffmann, dyrektor zarządzający DTM Print. – To zaś oznacza, że może być używany niemal wszędzie i jest łatwy do przenoszenia.
Producent zadbał też o prostotę obsługi. Jedynym obowiązkiem użytkownika jest wymiana trójkolorowego zasobnika z tonerem, który wystarczy na wykonanie tysięcy wydruków. Taka konstrukcja wyklucza konieczność przechowywania w magazynie wielu jednokolorowych kartridżów, a dodatkowo pozwala na przygotowanie drukarki do produkcji nowych zleceń w ciągu sekund.
Inne komponenty drukarki, takie jak zespół bębna, pas transferowy oraz nagrzewnica, które zostały opracowane z myślą o wydłużonym okresie użytkowania i wykonaniu ponad 100 tys. wydruków, także mogą zostać wymienione przez użytkownika w czasie kilku sekund.
Dzięki szerokiej gamie interfejsów (takich jak USB, Ethernet oraz opcjonalny WLAN) i interfejsów sterujących, model CX86e można wykorzystać bez problemu w kilku konfiguracjach: zarówno jako samodzielną jednostkę, jak i urządzenie zsieciowane lub działające w zautomatyzowanym środowisku. Podobnie zróżnicowana jest opcja podawania materiałów etykietowych i tagów przystosowanych do zadruku suchym tonerem: w roli, arkuszu lub jako papier składany w zygzak. Zadrukowane arkusze muszą mieścić się w wymiarach 25-86 mm i 53-551 mm (szerokość/długość). DTM Print dostarcza szeroki wybór certyfikowanych przez siebie materiałów etykietowych do suchego tonera: począwszy od papierów matowych i błyszczących, przez przezroczyste, matowe i błyszczące folie poliestrowe, po materiały teksturowane, srebrne, złote lub w innych kolorach.
Wbudowany nóż do wycinania rotacyjnego pozwala na produkcję etykiet o długości od 53 do 551 mm. Opcjonalnie drukarka może zostać wyposażona w moduł prezentera; sprawia on, że po zadruku etykiety urządzenie wstrzymuje kolejny nadruk do czasu, gdy zostanie ona odklejona.
Pod postacią DTM CX86e oferujemy firmom potężną i niedrogą drukarkę, która zapewnia ich etykietom i tagom maksymalne oddziaływanie reklamowe dla przyciągnięcia uwagi konsumentów oraz zwiększenia sprzedaży – podsumowuje zalety drukarki Andreas Hoffmann.
Producent zapewnia, że model DTM CX86e jest łatwy w konfiguracji i obsłudze. Wraz z drukarką użytkownik otrzymuje sterownik Windows 7/10 oraz oprogramowanie do projektowania NiceLabel Free 2019 DTM Edition (pod Windows) do nieskomplikowanego tworzenia wzorów etykiet. Do przesyłu danych lub druku danych zmiennych wymagana jest pełna wersja oprogramowania, dostępna za dodatkową opłatą. Drukarka nadaje się do użytku z innymi popularnymi programami do projektowania takimi jak BarTender, programami graficznymi w rodzaju Adobe Illustrator oraz innymi aplikacjami działającymi w środowisku Windows.
Na podstawie materiałów firmy DTM Print opracował TK