Kolory specjalne i druk lateksowy 
30 sty 2020 11:18

Podczas tegorocznej edycji RemaDays Warsaw firma Ricoh zaprezentuje swój flagowy system produkcyjny Pro C7200x z 5. stacją na kolor specjalny oraz najnowszy ploter lateksowy Pro L5160. Na stoisku firmy będzie można zobaczyć m.in. niestandardowe aplikacje wykorzystujące tonery specjalne: neon żółty, neon różowy, clear i biały oraz widoczny tylko pod światłem UBV. Wydruki będą realizowane m.in. na papierach dostarczonych przez Antalis Poland. 

Ricoh Pro C7200x

Urządzenia z serii Pro C7200 umożliwiają druk na szerokiej gamie mediów, w tym na papierach powlekanych, teksturowanych, samokopiujących o gramaturze od 52 do 360 g/m². Obsługują również druk dwustronny na nośnikach o długości do 700 mm i druk jednostronny na nośnikach o długości do 1260 mm.

Główne cechy:

– 5. stacja na toner specjalny: neon żółty, neon różowy, niewidzialny czerwony, clear, biały

– Druk dwustronny 330x700 mm

– Automatyczna registracja i kalibracja kolorystyczna

– Druk białym tonerem w jednym przejściu 

Ricoh Pro L5160

Ricoh Pro L5160 wyróżniają najwyższa prędkość drukowania w swojej klasie, niska temperatura utrwalania oraz możliwość obsługi szerokiej gamy mediów. Urządzenia z tej serii pracują z wykorzystaniem ekologicznych i wytrzymałych atramentów lateksowych, które są odpowiednie do zastosowań zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Odporność na działanie światła i wody sprawia, że wydruki nie blakną i zachowują trwałość w stopniu porównywalnym do wydruków wyprodukowanych na urządzeniach ekosolwentowych. 

Główne cechy:

– Niska temperatura utrwalania 

– Głowice Ricoh Gen5

– Druk z prędkością 46,7 m²/h (outdoor), 25 m²/h (indoor)

– Automatyczny system kalibracji i czyszczenia

Opracowano na podstawie materiałów firmy Ricoh