Komercyjny druk inkjetowy w wysokiej jakości
27 lut 2017 09:43

Podczas Dni Innowacji Hunkelera, które odbywały się w dn. 20-23 lutego br. w szwajcarskiej Lucernie, koncern HP zaprezentował nowy model rolowego systemu do druku inkjetowego – HP Page Wide Web Press T235 HD. Jest to rozwiązanie dla tzw. segmentu wejściowego (entry level), charakteryzujące się wysoką jakością i wydajnością oraz ekonomiką inwestycji.

05Wprowadzenie modelu HP T235 HD umożliwia cyfrową transformację szersze-mu gronu dostawców usług druku – mówi Eric Wiesner, dyrektor generalny w dziale przemysłowych rozwiązań PageWide w firmie HP. – Platforma maszyn rolowych HP PageWide wydrukowała dotychczas 210 miliardów stron; dzięki nowemu rozwiązaniu możliwa będzie jeszcze bardziej dynamiczna adopcja termicznej technologii inkjetowej firmy HP.

System HP PageWide Web Press T235 HD wykorzystuje technologię HDNA (High Definition Nozzle Architecture – architekturę dysz wysokiej rozdzielczości) z natywną rozdzielczością 2400 dysz na cal i drukuje dwustronnie pojedynczą kroplą z wydajnością 122 m/min. Druk w wysokiej jakości podwójną kroplą (siedem poziomów półtonów na kolor) jest uzyskiwany kosztem spadku prędkości o połowę (do 61 m/min). 

Wysoce produktywne rozwiązania HP serii PageWide umożliwiają dostawcom usług druku kreowanie wartości dodanej w komunikacji drukowanej opartej na dużej ilości danych, z bezkompromisową wydajnością i jakością koloru, której oczekują właściciele marek – dodaje Eric Wiesner. – T235 HD pozwala na produkcję efektywnych kosztowo, ukierunkowanych i trafnych druków, które w kreatywny sposób angażują odbiorców.

Zdaniem producenta HP PageWide T235 HD to platforma dla firm specjalizujących się w produkcjach wydawniczych, mailingu bezpośrednim i drukach komercyjnych, jakiej brakowało dotychczas na rynku poligraficznym. Aby uzyskać wyższą wydajność, możliwy jest upgrade do wersji T240 HD. 

Premiera ekonomicznej wersji rolowego systemu do druku inkjetowego miała miejsce podczas Dni Innowacji Hunkelera, odbywających się w dniach 20-23 lutego bieżącego roku w szwajcarskiej Lucernie. Relację z tego wydarzenia zamieścimy w marcowej Poligrafice.  AN

error: Kopiowanie zabronione!
cript>