Kompleksowość działania kluczowym atutem
26 kwi 2019 08:44

MAGENTA VISION po raz kolejny znajdzie się wśród wystawców podczas targów FESPA w Monachium. Na stoisku będą obecni członkowie zarządu spółki: Rafał Grzeszczuk oraz Charles Poot-Baudier.

Firma MAGENTA VISION jako autoryzowany dealer marki TECKWIN zaprezentuje dwa innowacyjne urządzenia do druku z roli na rolę oraz na materiałach płaskich.

Pierwsze z nich to TECKWIN SHARK TS5000HF o zadruku do 5 m szerokości materiału z roli na rolę, z wielkością kropli 7 pikolitrów. Wydruk jest utrwalany za pomocą lamp UV LED, a prędkość drukowania w wersji 16-głowicowej (4x CMYK) wynosi 230 m2/h.

Drugie z urządzeń to TECKWIN JETBOX 2530 o zadruku 2,5 m szerokości materiałów płaskich, w tym płyt PVC, kartonu i tektury falistej, z wielkością kropli 10 pikolitrów. Wydruk jest utrwalany za pomocą lamp UV LED. Maszyna posiada unikatowy system podawania materiału, co znacznie skraca czas drukowania, które odbywa się z prędkością do 414 m2/h.

W obu przypadkach gwarantowana jest najwyższa jakość nadruku. Przy doborze odpowiedniego tuszu przeznaczonego specjalnie dla maszyny TECKWIN uzyskujemy gwarancję jakości i niezawodności. W doborze odpowiednich atramentów MAGENTA ma największe doświadczenie jako ich producent. Portfolio obejmuje gamę produktów UV, UV LED, solwent, latex, które oczywiście również zostaną zaprezentowane podczas targów. Główne ich zalety to mała wielkość cząstek i doskonały proces dyspergowania, co ogranicza konieczność częstego serwisu głowic oraz wydłuża ich żywotność. Doskonale dobrane i kontrolowane napięcie powierzchniowe chroni nadruk przed „overspray”, tak zwanym prószeniem i miesza- niem się nadrukowywanych kropli tuszu między sobą w procesie drukowania, co pozwala na uzyskanie doskonałej elastyczności i przyczepności do wielu podłoży. W szerokim portfolio można znaleźć również serię dodatków Digi-Coat oraz laminatów płynnych do zabezpieczenia wydruków przed uszkodzeniami mechanicznymi i wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. 

Klienci doceniają kompleksowość naszego działania i wsparcia na każdym etapie, począwszy od doboru odpowiedniej maszyny do druku w danym segmencie działalności klienta, poprzez dostawę dedykowanych atramentów i dodatków zabezpieczających wydruki, kończąc na serwisie technicznym maszyn i głowic – mówi Rafał Grzeszczuk, wiceprezes zarządu. – Wszystkie wspomniane aspekty są bardzo istotnym elementem owocnej współpracy, a my to klientom gwarantujemy.

Jednak najważniejszym wymiarem sukcesu podczas sprzedaży maszyn wielkoformatowych są instalacje. Firma dokonała ich sporo na terenie Polski, między innymi w firmie Simplicity Printing House ze Skórzewa k. Poznania oraz w drukarni Reklawiz z Jabłonnej k. Warszawy. 

MAGENTA VISION ma na koncie również instalacje zagraniczne; jedną z nich był montaż maszyny Teckwin Shark TS500HF LED w szwedzkiej firmie Victory Print, której dyrekcja jest bardzo zadowolona z inwestycji. Cały proces instalacji i szkolenia pracowników przebiegł bezproblemowo, a maszyna doskonale wykorzystuje swoją funkcjonalność. Dzięki wysokiej jakości druku (maksymalna rozdzielczość 1191x1200 dpi) i technologii LED z pewnością znajdzie ona wielu zwolenników. Może o tym świadczyć hasło reklamowe drukarni Victory Print, które brzmi: „Najnowocześniejsze maszyny, które gwarantują produkcję w najlepszej jakości, cenie i czasie dostawy!”. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy MAGENTA VISION

 

cript>